Pokrowce na krzesło – nasz sposób na nową jadalnię

pokrowce-na-krzesla

Pokrowce na krzesło to świetny (i tani) sposób na odmianę wyglądu Twojej jadalni, salonu czy kuchni. Kiedyś wybierane jedynie na komunię czy z okazji ślubu, coraz częściej znajdują się w naszych domach. Mogą zabezpieczyć obicie krzesła przed zabrudzeniem, mogą odmienić stare meble, a także zmienić wystrój Twojej kuchni czy jadalni. Pokrowce na krzesła. Co musisz o nich wiedzieć?

Jak dobrać pokrowce na krzesła?

Zanim wybierzesz się do sklepu, musisz dokładnie zmierzyć swoje krzesła. To najważniejszy element przygotowań. Dobry rozmiar pokrowców to podstawa, żeby ich w kółko później nie poprawiać, co na dłuższą metę może nas przyprawić o ból głowy. Jeśli chodzi o montaż, zazwyczaj do wyboru są dwa modele: pokrowce naciągane oraz zapinane na zamek błyskawiczny. Ten drugi typ, o ile jest dobrze wykonany, jest wygodniejszy w użytkowaniu.

Nowy kolor w Twoim domu

Twoje krzesła w jadalni czy kuchni przestały Ci się podobać? Moda zmienia się na bieżąco i czasem mamy ochotę na zmianę. Na szczęście ta zmiana nie musi wiązać się z dużym kosztem czy wymianą wszystkich krzeseł w domu: wystarczy, że zainwestujesz w pokrowce! Dzięki temu w tani i szybki sposób zmienisz aranżację. Możesz też znaleźć pokrowce do foteli, sof czy puf – zmiana więc naprawdę może być całościowa.

Stare meble? Nie ma problemu!

Masz w domu stół i krzesła po babci czy poprzednich właścicielach, który ma swoje lata i wygląd daleki od lat świetności, nie mówiąc o modzie? Jeśli nie masz drygu do odświeżania mebli ani budżetu na nowy komplet, pomyśl o pokrowcach. Dzięki nim w szybki sposób odmienisz wygląd krzeseł i będziesz mógł spokojnie poczekać, aż zbierze się budżet na nowe. W dodatku krzesła są niewygodne? Wybierz pokrowiec z miękkim siedziskiem.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Masz swój komplet, ale obawiasz się, że się zniszczy? Chcesz go ochronić w okresie intensywnego linienia Twojego pupila, letnich zabaw dzieci na dworze czy wizyt gości? Pokrowce łatwiej jest wyprać, niż obicia, szczególnie Twoich jasnych krzeseł. Właśnie dlatego pokrowce to zakup godny rozważenia.

Pokrowce na specjalną okazję

Pokrowce na krzesła to również rewelacyjny sposób na przystrojenie salonu czy jadalni na święta, np. Bożego Narodzenia. Zmiana koloru jadalni na czerwień czy głęboką zieleń to świetny krok w kierunku pięknej, świątecznej atmosfery w domu. W takiej sytuacji pokrowce na krzesła możesz potraktować jak poszewki na poduszki i zmieniać wtedy, kiedy masz na to ochotę.

Nuda, niewygoda, chęć zmiany wystroju wnętrza – niezależnie od Twoich pobudek, pokrowce na krzesła sprawdzą się idealnie w Twoim domu. Do wyboru masz mnóstwo kolorów i wzorów, które możesz dopasować do Twojej nowej wizji jadalni czy kuchni. Pamiętaj, żeby wybierać pokrowce z dobrego materiału (najlepiej lnu lub wiskozy), który nie będzie się gniótł i będzie łatwy w czyszczeniu. Dobrze wybrane pokrowce na krzesła będą mogły służyć nam latami.