Płytki z cegły – stwórz z nimi niepowtarzalną aranżację wnętrza

Płytki z cegły - stwórz z nimi niepowtarzalną aranżację wnętrza

Stara cegła to jeden z częściej obecnie poszukiwanych materiałów wykończeniowych. Ściany ze starej cegły rozbiórkowej tworzą wyjątkową przestrzeń o niepowtarzalnym charakterze. Świetnie sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. 

Do jakiego wnętrza pasują stare cegły?

Ściany ze starej poniemieckiej cegły mają wyjątkowy, unikalny i niepowtarzalny charakter. Jeszcze do niedawna można go było odtworzyć wyłącznie w starym budownictwie. Sytuacja się jednak zmieniła dzięki płytkom z cegły porozbiórkowej, które po poddaniu ich procesom oczyszczania, suszenia i profesjonalnej obróbki. Dzięki temu stara cegła może się pojawić na dowolnie wybranej przez ciebie ścianie.

Taka cegła ozdobna stanowi szczególny rodzaj połączenia surowości i ciepła. Ma charakter industrialny, ale jest jednocześnie bardzo klimatyczna. Stanowi tym samym bardzo ciekawy przykład dekoracji ściennej, która coraz częściej wykorzystywana jest nie tylko w tradycyjnym, lecz także bardzo nowoczesnym budownictwie.

Cegła na ścianę świetnie łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy metal, ale także beton architektoniczny. Sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i przestrzeniach użytkowych. Bardzo dobrze ściany ceglane wyglądają w klasycznych wnętrzach. Stanowią synonim stylu industrialnego czy lontowego. Świetnie jednak wyglądają także w przestrzeniach projektowanych w stylu vintage lub rustykalny.

Imitacja czy płytki ceglane z rozbiórki?

Płytki z cegły zapewniają nie tylko niesamowity efekt wizualny, lecz także są wyjątkowo trwałe. Na rynku dostępne są oczywiście płytki cegłopodobne, natomiast różnią się one od oryginału. Imitacja cegły nie ma w sobie bowiem tej naturalnej surowości i ciepła. Na rynku są dostępne natomiast także oryginalne cegły pochodzące z rozbiórek. Doświadczone przedsiębiorstwa artystyczno-rzemieślnicze takie jak Ceglana Fantazja zajmują się ich obróbką, oczyszczeniem i przygotowaniem do ponownego wykorzystania. Dzięki temu uzyskujesz materiał o wyjątkowym charakterze, a jednocześnie przyczyniasz się do ponownego wykorzystania materiału już raz stworzonego, co ma również wymiar ekologiczny.

Płytki z cegły i wyjątkowy klimat przestrzeni

Położona na ścianę cegła daje absolutnie wyjątkowy klimat. Nic więc dziwnego, że projektanci wnętrz z powodzeniem wykorzystują ją także do aranżacji wnętrz o surowym, minimalistycznym, często bardzo ascetycznym wręcz charakterze. Taka ceglana ściana świetnie funkcjonuje jako kontrapunkt pozwalający stworzyć niepowtarzalny efekt.