Pióro Parker dla dziecka – jakie wybrać?

Pióro to artykuł piśmienniczy, który ma wiele zalet. Poza tym, że wygląda bardzo stylowo i jest eleganckie, można nim kreślić naprawdę piękne litery. Jeśli Wasza pociecha zaczyna dopiero przygodę z pisaniem, może warto zainwestować i zamiast zwykłego długopisu kupić jej pióro. Jakie wybrać? Jeśli chodzi o pióra Parker – asortyment jest spory. Chętnie podpowiemy Wam na co powinniście zwrócić uwagę, podejmując decyzję.

Pióro wieczne dla dziecka, a może pióro kulkowe?

Pytaniem od którego należy zacząć, kiedy szukacie pióra dla dziecka, musi być: jaki rodzaj mnie interesuje. Macie ogromny wybór, jak chodzi o kolory, firmy, modele, ale kluczową kwestią jest to czy będzie to pióro wieczne czy pióro kulkowe. Wybór często zależy od stawianych przez Waszą szkołę wymogów. Jeśli takowych nie ma – decyzja jest wyłącznie po Waszej stronie. Czym różnią się te dwa rozwiązania? Co to jest pióro kulkowe, a czym jest pióro wieczne?

Pióro kulkowe dla dziecka – tak czy nie?

Pióro kulkowe pozornie bardzo przypomina długopis, ponieważ w przeciwieństwie do pióra wiecznego nie posiada stalówki. Jest łatwiejsze do obsługi przez malucha. Kupując je, nie ryzykujecie wylaniem tuszu w plecaku, czy kleksem w zeszycie. Z modeli, które polecamy – sprawdźcie koniecznie:

Pióro wieczne dla dziewczynki bądź chłopca – czy ma rację bytu?

Oczywiście że ma, jednak jest trudniejsze w użytkowaniu i wymaga większej wprawy w pisaniu niż jego kulkowy odpowiednik. Litery kreślone wiecznym piórem są eleganckie, a dzięki korzystaniu z niego dziecko może wyrobić naprawdę piękny charakter pisma. Jeśli zastanawiacie się jakie pióro wieczne sprawdzi się na początek, polecamy takie modele jak:

Pisanie piórem wiecznym Parker to niezaprzeczalnie ogromna przyjemność. Stalówka bez problemu sunie po kartce, a wygoda i komfort podczas pisania są wręcz oszałamiające.

Pióro Parker, Waterman, czy innej marki – które najlepsze?

Bez względu na to, czy zdecydujecie się zakupić swojemu dziecku pióro kulkowe, czy pióro wieczne – warto wybrać sprawdzoną markę. Obecnie wybór jest duży. Możecie zdecydować się na modele sygnowane logo Parker, Waterman, Pelikan bądź Shaeffer. Wybór zależy od Waszych możliwości finansowych. Warto jednak postawić na jakość, ponieważ to jak Wasza pociecha nauczy się pisać będzie wpływać na jej charakter pisma w przyszłości.