Pierwsza zielona uprawa w domu. Czego potrzebujemy?

uprawa-konopii

Ze względu na psychoaktywne działanie jednej z substancji występujących w roślinach konopi, jaką jest THC, ich uprawa jest w większości państw nielegalna. Jednak warto wiedzieć, że rośliny pozbawione w swoim składzie THC możemy legalnie uprawiać, pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Co trzeba wiedzieć o zielonej uprawie i czego do niej będziemy potrzebować? O tym poniżej.

Uprawa konopi pozbawionej THC – to warto wiedzieć

Aby móc rozpocząć swoją pierwszą, zieloną uprawę, należy poznać kilka ważnych faktów. Najważniejsze z nich zawiera ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii. Znajdziemy w niej między innymi informację, że aby uprawiać konopie włókniste, musimy posiadać odpowiednie pozwolenie. Może je uzyskać zarówno przedsiębiorca, jak i osoba fizyczna. Poza stosownym pozwoleniem, należy używać odpowiednich nasion i uprawiać je w wyznaczonym miejscu. Warto podkreślić, że uprawa konopi włóknistych musi być tylko przeznaczona do potrzeb, które określa ustawa. Będzie to chociażby przemysł spożywczy, farmaceutyczny czy też kosmetyczny. Jeśli więc wpadniemy na pomysł, że chcemy produkować własne kosmetyki na bazie legalnej substancji, jaką jest THC, po spełnieniu ustawowych warunków i posiadaniu odpowiedniego pozwolenie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli takie działania. Warto również przed rozpoczęciem działań poznać gatunki konopi o dużej zawartości CBD, który posiada prozdrowotne właściwości i nie wykazuje działania psychoaktywnego. Jeśli mamy już wszystkie formalności z głowy, pora przystąpić do kompletowania niezbędnego sprzętu i nie tylko.

Czego potrzebujemy, aby rozpocząć zieloną uprawę w domu?

Uprawa roślin konopi wbrew pozorom nie jest trudna i poradzi sobie z nią najbardziej początkująca osoba. Aby rozpocząć swoją przygodę z zieloną uprawą potrzebny będzie przede wszystkim odpowiedni sprzęt. Pierwszą i najważniejszą kwestią są oczywiście odpowiednie nasiona. Duży wybór przeróżnych gatunków z różnymi stężeniami CBD znajdziemy bez problemu w internetowych sklepach, takich jak chociażby Pan Pestka. Następna rzecz to odpowiednie donice, które znajdziemy w rozmaitych kształtach i rozmiarach – należy je dostosować do przestrzeni uprawy, którą planujemy. Przy pierwszej uprawie śmiało można skorzystać z najtańszych, plastikowych donic. Poza tym, jeśli uprawa ma się odbywać pod namiotem, należy się wyposażyć w nawilżacz i osuszacz powietrza, termometr i zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. W przypadku uprawy indoor niezwykle ważne jest także naświetlenie i składniki odżywcze dla roślin.