Pielęgnacja włosów po lecie

Zawsze po powrocie z wakacji masz problemy z włosami. Dlaczego tak się dzieje? Otóż bardzo zły wpływ na włosy ma słońce, morska słona woda, czy chlor w wodzie na basenie. Przez to włosy stają się wysuszone i łamliwe. Pielęgnacja włosów po lecie nie jest wcale prostą sprawą.

Aby przywrócić włosom dobra kondycję, trzeba zainwestować w kilka preparatów do pielęgnacji. Podstawą jest odżywczy szampon. Do tego należy dobrać odpowiednią odzywkę. Trzeba ją nakładać na czuprynę po każdym myciu. Kosmetyki do pielęgnacji wysuszonych i pozbawionych blasku włosów powinny zawierać w swoim składzie nawilżające lipidy, oleje roślinne (np. z pestek winogron, migdałowy), wzmacniające proteiny, ceramidy, kreatynę, pantenol. Odzywki, maseczki czy balsamy do włosów najlepiej jest nakładać nie na mokre włosy, a tylko wilgotne. Wtedy odżywcze składniki będą o wiele lepiej się wchłaniały. Przed nałożeniem specyfiku osusz pasma ręcznikiem.

Jeśli włosy są bardzo zniszczone, to nie pomoże im zwykła odzywka. Należy wtedy sięgnąć po balsam lub maseczkę. Zawierają one skoncentrowane składniki odżywcze. Kosmetyki lepiej będą działały, jeżeli po nałożeniu ich na włosy owiniesz na kwadrans głowę folią, a potem ręcznikiem i ogrzejesz taki kompres suszarką. Pod wpływem ciepła łuski włosów otwierają się, a substancje aktywne wnikają szybciej do jego wnętrza.

W dużym stopniu na kondycje włosów wpływa to, co jesz. Dlatego późnym latem, gdy włosy są zniszczone, na twoim stole nie powinno brakować orzechów, pestek słonecznika, olejów roślinnych. Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, którym włosy zawdzięczają połysk i elastyczność. Do szybkiej regeneracji twoim włosom potrzebna jest również siarka, która znajduje się na przykład w cebuli i porze oraz cynk, który znajdziesz w żółtym serze i pestkach dyni. Bardzo dobrym sposobem na odżywienie wysuszonych włosów jest stosowanie maseczek, które możesz przygotować sama w domu. Maseczkę nawilżająca możesz zrobić z rozgniecionego banana wymieszanego z łyżką miodu. Na rozdwojone końcówki idealna jest maseczka z oliwy z oliwek. Wystarczy podgrzać kilka łyżek i wmasować w zniszczone końcówki włosów. Potem wystarczy tylko umyć głowę szamponem.