Piękna łazienka z wanną wolnostojącą

wanna wolnostojąca

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które na przestrzeni lat zmieniło nie tylko swój wygląd, ale i funkcje. Współczesna łazienka bowiem nie tylko jest miejscem, w którym można się umyć, zrobić pranie, ale także zrelaksować. Z tego właśnie względu coraz większym zainteresowaniem cieszą się wanny wolnostojące. W końcu to właśnie one są synonimem luksusu i komfortu!

Dlaczego warto się zdecydować na wannę wolnostojącą?

Długie, relaksujące i aromatyczne kąpiele to marzenie wielu osób. Z całą pewnością najlepiej do nich nadają się wanny wolnostojące, które to pozwalają zamienić łazienkę w prywatną sferę komfortu. Wanna ta może zmienić użytkową przestrzeń w namiastkę SPA. W świecie, który jest przepełniony bodźcami, stresującymi sytuacjami i wieczną gonitwą warto się zrelaksować, nabrać dystansu i zostawić codzienne problemy za drzwiami łazienki. Posiadając wannę wolnostojącą zdecydowanie jest to dużo prostsze.

Wanna wolnostojąca do małej łazienki?

Oczywiście! Jeszcze kilkanaście lat temu luksusowe wanny wolnostojące nadawały się tylko i wyłącznie do dużych, przestronnych łazienek. Producenci ich zauważyli jednak, że niezbędna przestrzeń jest dla wielu osób sporym ograniczeniem. Dlatego na rynku znajdują się także modele kompaktowe, które sprawdzą się także w łazienkach niewielkich. Produkty te pomimo niezbyt dużych wymiarów zewnętrznych pozwalają na komfortową kąpiel. Niektórzy producenci zadbali o specjalne wyprofilowanie lub cieńsze ranty. To właśnie dzięki temu użytkowanie modeli kompaktowych jest tak komfortowe.

Te małe wanny wolnostojące mogą być wykonane z różnych materiałów. Cieszące się największą popularnością to te wykonane z akrylu. Materiał ten jest ciepły, dobrze się prezentuje nawet po długim czasie użytkowania, a także ze względu na nie porowatą powierzchnię jest bezproblemowy podczas czyszczenia. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też wanny z konglomeratu, czyli sztucznego marmuru. To właśnie te modele wybierane są do wnętrz, w których nie tylko estetyka, ale i walory użytkowe są istotne.

Największe zalety wolnostojących wanien

Pierwszą istotną zaletą jest to, że popularne wanny narożnikowe wymagają zabudowania oraz zamontowania przy jednej ze ścian. Wanny wolnostojące natomiast mogą stać tak naprawdę wszędzie, na środku z boku czy z tyłu łazienki. Kolejnym ważnym atutem modeli wolnostojących jest to, że pasują one do praktycznie każdej aranżacji, bez różnicy czy mówimy o wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy retro. Dostępne są także modele, które to są dodatkowo stylizowane na takie, sprzed wielu lat. Z całą pewnością wanny wolnostojące nadają łazienkom wyjątkowego charakteru. Zresztą modele te jak żadne inne są połączeniem ergonomii oraz estetyki.

Wiele osób podkreśla, że najważniejszą zaletą posiadania wanny wolnostojącej jest sam komfort użytkowania jej. Kąpiel w niej może stać się prawdziwym rytuałem. Gorąca, aromatyczna długa kąpiel może zastąpić wizytę w SPA oraz może być zastrzykiem pozytywnej energii na cały dzień.