Pędzące żółwie – ekscytująca gra planszowa.

Rynek gier planszowych od lat cechuje się bardzo zauważalną systematycznością i powtarzaniem „ogranych” schematów, które wraz z kolejnymi wydaniami znanych serii, czy także nowych marek, przez swoją powtarzalną strukturę nie zaskakują graczy niczym nowym, oprócz zmienionej tematyki i ram w których umiejscowiona jest cała otoczka produkcji. Naprzeciw takiemu stanowi rzeczy, wyszedł Reiner Knizia – niemiecki producent i twórca gier planszowych, który już od 1997 roku do dzisiaj stworzył ponad 600 różniących się od siebie tytułów, które pokochały tysiące fanów gier planszowych na całym świecie.

Prędzej, prędzej, kto pierwszy!

Jedną z takich gier jest z całą pewnością jego niezwykle popularny tytuł growy dla dzieci „Pędzące Żółwie”, który zabiera ze sobą każdego, niezależnie od wieku na przygodę życia, do której co rusz powracają setki fanów.

O żółwiach słów kilka.

„Pędzące Żółwie” to wielokrotnie nagradzana gra planszowa, która zdobyła niesamowite uznanie graczy i recenzentów przez świeże podejście do tematu jakim jest wariant gier planszowych opartych na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy!” – zamieniając utarty już schemat wyścigu w klimatyczną, pełną zabawy i śmiechu przygodę, w której każdy jest równy każdemu. Reiner Knizia już od początku swojej kariery zaskakiwał unikalnymi pomysłami, „Pędzące Żółwie” to tytuł o abstrakcyjnej tematyce, która zadowala wyobraźnię dzieci, i również rozśmiesza niczego niespodziewających się rodziców.

Tylko w tym tytule, gracze mają możliwość mozolnego wdrapania się swoim żółwikiem na skorupę innego gracza, który będzie musiał podwieźć nas do celu podróży, czyli urokliwej sałaty, czekającej na pierwszego, najbardziej sprytnego żółwika. Autor będąc świadom ograniczeń narzuconych żółwiom przez naturę stosuje ich zachowania i atrybuty w przejaskrawiony sposób, oddając w ręce graczy tytuł swoją tematyką rozśmieszający wszystkich uczestników – których może być aż pięcioro!

Zabawa i emocje na wyciągnięcie ręki!

Żółwi wyścig do niebiańskiej sałaty w grze „Pędzące Żółwie” która dostępna jest na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/pedzace-zolwie-gra-planszowa-egmont-p-145860.html okraszony jest przepięknymi grafikami ręki Ralfa Vogta, rozpalającymi radość i uśmiech graczy. Mechanika tytułu, jak i interakcja pomiędzy graczami w trakcie rozgrywki tworzą z gry unikatowe dzieło, łączące pokolenia, tworzące znajomości, czy zapewniające wspaniałe doświadczenie a także ogrom dobrej zabawy!

„Pędzące Żółwie” to urokliwa i wspaniała gra planszowa dla całej rodziny. Prędzej! Kto pierwszy, ten lepszy!