Panele winylowe z połyskiem – gdzie najlepiej ich użyć?

Każdy właściciel swojego domu czy mieszkania chce atrakcyjnie zaaranżować wszystkie pomieszczenia. Dlatego ważne jest nie tylko odpowiednie dopasowanie mebli i kolorów ścian, ale również wybranie odpowiedniej podłogi do wszystkich pokoi. Bardzo ciekawym i estetycznym rozwiązaniem są panele winylowe z połyskiem. Mogą być położone w wielu różnych miejscach.

Każdy właściciel swojego domu czy mieszkania chce atrakcyjnie zaaranżować wszystkie pomieszczenia. Dlatego ważne jest nie tylko odpowiednie dopasowanie mebli i kolorów ścian, ale również wybranie odpowiedniej podłogi do wszystkich pokoi. Bardzo ciekawym i estetycznym rozwiązaniem są panele winylowe z połyskiem. Mogą być położone w wielu różnych miejscach.

Czym są winylowe panele?

Panele winylowe z połyskiem to nowoczesne wykończenie podłogi. Można je porównać do płytek ceramicznych z połyskiem, z tą różnicą, że są dużo lżejsze. Pojedyncze panele są cienkie oraz łatwe w przycinaniu, dlatego też nawet osoby bez doświadczenia mogą sobie poradzić z ich układaniem. Bardzo pomocnym rozwiązaniem jest system montowania na ,,click”.

Winylowe panele możemy nabyć w wielu różnych wzorach i kolorach. Ich bardzo duży wybór pozwala dopasować produkty do różnorodnych stylów wnętrzarskich. Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście winylowe panele podłogowe imitujące kolor naturalnego drewna. Jest to najczęstszy wybór, ponieważ takie odcienie drewna można dopasować do różnych stylów aranżacji, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Nie oznacza to jednak, że zawsze musimy się decydować na drewniany dekor. Jednym z największych plusów paneli winylowych jest ich uniwersalność i mnogość wzorów, spośród których klient może wybierać.

Różnorodne wzory i kolory paneli winylowych

Podłoga winylowa nie musi być zawsze imitacją drewna naturalnego. W wielu aranżacjach wnętrz znajdziemy ciekawe zastosowanie imitacji kamienia lub gresu. Zyskują one popularność ze względu na ciekawy wzór oraz możliwości oryginalnego łączenia z meblami i całym wystrojem. Popularność w obecnych czasach zdobywają panele winylowe z połyskiem imitujące płytki ceramiczne lub gres. Szczególnie w kuchni, gdzie chcemy zastosować fronty szafek z połyskiem, możemy do nich dobrać lśniącą podłogę. Oczywiście równie ciekawe aranżacje są na zasadzie kontrastów i zestawienia matowych frontów z połyskliwymi panelami.

Czy panele podłogowe są trwałe?

Podłoga z paneli winylowych jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Należy jednak koniecznie sprawdzić klasę użyteczności oraz ścieralności podczas zakupu. Im większy będzie jej współczynnik, to tym bardziej będą wytrzymałe, ale cena również może być wyższa. Panele winylowe The Floor posiadają najwyższe parametry trwałościowe i jakościowe oraz piętnastoletnią gwarancję.

Gdzie zamontujemy panele winylowe z połyskiem?

Najczęściej panele winylowe z połyskiem montujemy w salonie i kuchni. Producent The Floor oferuje je w różnych kolorach, więc z pewnością znajdziemy rozwiązanie pasujące do naszego wnętrza.

Panele są atrakcyjne pod względem wizualnym oraz trwałe i odporne, dzięki czemu przez wiele lat będą zachowywać swoje walory estetyczne nawet przy intensywnym, codziennym użytkowaniu. Właśnie z tego powodu idealnie sprawdzają się również w sypialni czy nawet kuchni. Odpowiedni design podłogi pozwoli stworzyć niepowtarzalny charakter konkretnego miejsca.

Do łazienki dobrym rozwiązaniem są panele winylowe z połyskiem, które będą pięknie odbijać światło i wodę. Najważniejsze jest to, że wszystkie modele są w 100% odporne na wilgoć oraz można je kłaść na ogrzewanie podłogowe.