Opieka senioralna na najwyższym poziomie – który dom opieki wybrać?

pomoc senioralna w chorobach przewlekłych

Opieka senioralna to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zajęć w sferze udzielania pomocy drugiemu człowiekowi. Osoby starsze często borykają się z poczuciem stopniowego odcinania się od społeczeństwa i świata zewnętrznego. Nęka jest poczucie osamotnienia i braku przydatności. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym najbliższych odpowiednich warunków lub boimy się, że nie zawsze będziemy mogli im pomóc – zaczynamy rozważać przekazanie ich do domu opieki. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, warto by był on dobrze przemyślany.

Pomoc senioralna w chorobach przewlekłych

Dobra opieka senioralna, to taka, która uwzględni indywidualne potrzeby osoby starszej i będzie polegać nie tylko na czynnościach dążących do zwiększenia aktywności psychoruchowej, ale też pozwoli na godne przechodzenie choroby czy innych dolegliwości związanych z zaawansowanym wiekiem. To właśnie niezwykle profesjonalna pomoc senioralna w chorobach przewlekłych cechuje zespół specjalistów z Centrum Origin Otwock. Cały ośrodek jest zaprojektowany z myślą o tym, by zapewniać bezpieczeństwo i komfort. Wśród oferowanych zabiegów znajdziemy program kompleksowej pomocy w demencji spowodowanej chorobą Alzheimera i innymi chorobami mózgu. Profesjonalna obsługa placówki zapewnia całościową opiekę, która dąży do spowolnienia postępowania choroby. Codziennie dba o to, by stymulować funkcje poznawcze podopiecznych i dbać o ich aktywność.

Pomoc senioralna – podejście indywidualne do każdej osoby

W Centrum Origin Otwock dużą wagę przykłada się do przyzwyczajeń każdego z podopiecznych, do jego diety i komfortu. Jeśli ktoś ma np. ulubione krzesło, fotel, coś bez czego trudno mu poczuć się „na miejscu”, to istnieje możliwość przetransportowania takiego mebla do ośrodka. Przygotowane umeblowanie jest z kolei pomyślane pod osoby np. dotknięte chorobą Alzheimera. Zaokrąglone narożniki, obłe krawędzie i przeszklenia ze szkła akrylowego mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo, a jednocześnie ułatwić funkcjonowanie. Łazienki są dobrze oznakowane i ułatwiają orientację nawet w nocy. Wszystkie uchwyty są kontrastujące i dobrze widoczne. Możliwa jest również rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna przy użyciu specjalistycznego sprzętu – w tym robotycznego. Programy są skonstruowane tak, by móc kontynuować także terapie rozpoczęte w innych placówkach.

Urokliwa okolica z dala od zgiełku i negatywnych bodźców

Centrum Origin Otwock jest zlokalizowane pośrodku dużego kompleksu leśnego, który jest częścią Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Kontakt z naturą pozytywnie wpływa na samopoczucie, a dla osób dotkniętych demencją został zaprojektowany specjalny ogród terapeutyczny. Obcowanie z naturalnym otoczeniem stymulują system odpornościowy, obniżają tętno i produkcję hormonu stresu, poprawiają nastrój, jakość snu i poziom energii, a także przyspieszają proces regeneracji organizmu. Te wszystkie czynniki sprawiają, że pobyt w ośrodku Origin przebiega spokojnie, w taki sposób, by wspierać osoby starsze i pomóc im w zmaganiu się z zaistniałą sytuacją.