Ogrodowe baseny – jakie są rodzaje, co wybrać?

Wiosna to idealna pora, aby pomyśleć o zakupie basenu do ogrodu. Przenośne modele cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dzięki nim każdy właściciel działki rekreacyjnej czy jednorodzinnej posesji mieszkalnej może spełnić marzenie o posiadaniu basenu.

Baseny nadmuchiwane – najlepsze dla dzieci

Spośród dostępnych na rynku basenów przenośnych najtańsze są model nadmuchiwane. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, więc nie jest problemem zabranie ich ze sobą np. na wakacje. Zmieszczą się w każdym ogrodzie bez konieczności przygotowania specjalnie wydzielonego obszaru. Tego rodzaju baseny ogrodowe przeznaczone są jednak dla dzieci z racji na ich niezbyt duże rozmiary.

Baseny stelażowe – trwałość na wiele sezonów

Model stelażowy to basen ogrodowy odznaczający się znakomitą wytrzymałością. Podstawę konstrukcji takiego basenu stanowi metalowy stelaż, który wzmacnia ścianki, zapewniając całemu zbiornikowi lepszą stabilność. Dostępne w sklepie S-MUMO stelażowe baseny ogrodowe to inwestycja, która się opłaca – basen posłuży bowiem przez wiele sezonów. O czym trzeba pamiętać, decydując się na zakup modelu ze stelażem? Przede wszystkim o tym, że tego typu basen ogrodowy wymaga sporo miejsca, w związku z czym nie sprawdzi się w małym ogrodzie. Poza tym w tym przypadku trzeba odpowiednio przygotować podłoże – najlepszym rozwiązaniem jest betonowa podmurówka. Należy się też liczyć z niemałym wydatkiem – baseny stelażowe są stosunkowo drogie.

Basen rozporowy – dobra jakość, atrakcyjna cena

Rozporowe baseny ogrodowe wzbudzają spore zainteresowanie, gdyż wyróżniają się naprawdę dobrą jakością i atrakcyjnymi cenami. Mają wzmocnione dno i wielowarstwowe ścianki, które pod wpływem nalewanej do zbiornika wody prostują się i usztywniają. Rozporowe baseny ogrodowe mają ten plus, że można wybrać jeden z wielu rozmiarów – z największych egzemplarzy swobodnie skorzysta w tym samym czasie nawet kilka dorosłych osób. Podobnie jak przy zakupie basenu stelażowego, tak i tu można zaopatrzyć się w różne przydatne akcesoria.