Od czego rozpocząć pielęgnację włosów?

Od czego rozpocząć pielęgnację włosów?

Włosy są ważnym elementem Twojego wyglądu; wpływają na pierwsze wrażenie i niejako prezentują Twoją osobowość. Dlatego każdemu z nas zależy, aby były one zdrowe i po prostu piękne. Ale czy jest to takie proste? Od czego możemy rozpocząć proces pielęgnacji włosów? Na czym się skupić, aby uzyskać najlepsze efekty?

Zrób sobie przerwę od stylizacji włosów

Jeśli jesteś osobą, która uwielbia układać włosy, być może powinnaś od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Nadmierna stylizacja może bowiem uszkodzić włosy i utrudnić ich układanie. Jednym z największych problemów związanych z nadmierną stylizacją jest to, że może ona prowadzić do rozdwajania się końcówek. Zbyt częste stylizowanie włosów powoduje, że są one narażone na duże obciążenie. Może to spowodować, że końcówki włosów będą się strzępić i rozdwajać. Nie tylko wygląda to niezdrowo, ale także utrudnia układanie włosów. Kolejnym problemem związanym z nadmierną stylizacją jest to, że może ona sprawić, że włosy staną się suche i łamliwe. Gdy używasz narzędzi do stylizacji na ciepło lub ostrych środków chemicznych, pozbawiasz włosy naturalnych olejków, które je chronią. Może to spowodować, że włosy będą suche i pozbawione życia. A jeśli nie będziesz ostrożna, możesz nawet je po prostu spalić. Jaki jest więc najlepszy sposób na stylizację włosów bez ich uszkadzania? Kluczem jest robienie przerw pomiędzy stylizacjami. Dzięki temu włosy będą miały szansę na regenerację i naprawę. A gdy już je ułożysz, pamiętaj, by stosować delikatne metody bez użycia ciepła. Dzięki temu unikniesz zniszczenia włosów.

Zacznij przyjmować witaminy i suplementy

Jeśli Twoje włosy łamią się na końcach lub stały się kruche, rozważ dodanie kolagenu do swojej diety. Jeśli zmagasz się z przetłuszczającymi się włosami lub łupieżem, wypróbuj suplement zawierający kwasy tłuszczowe omega 3. Kwasy omega 3 pomagają zrównoważyć produkcję sebum w skórze głowy. A jeśli zauważasz, że Twoje włosy przerzedzają się, spróbuj zażywać wyciąg z palmy sabałowej, aby zwalczyć niski poziom testosteronu i DHT – hormonu związanego z łysieniem typu męskiego.

Stosując suplementy diety możesz zapewnić swoim włosom niezbędnych witamin i minerałów dlatego warto stosować takie produkty jak: Folisin.

Na temat tego i innych suplementów diety możesz poczytać również na portalu: new-eclub.com

Nie myj włosów codziennie

Powszechne jest przekonanie, że codzienne mycie włosów jest dla nich dobre. W rzeczywistości, zbyt częste mycie włosów może je uszkodzić. Mycie pozbawia włosy naturalnych olejków, co może prowadzić do ich przesuszenia, puszenia się i łamania. Może również sprawić, że skóra głowy będzie bardziej podatna na podrażnienia. Jeśli masz tłuste włosy, możesz myśleć, że codzienne mycie jest konieczne, by nie wyglądały na tłuste. Jednak nadmierne mycie może spowodować, że skóra głowy zacznie produkować więcej łoju, co doprowadzi do niekończącego się cyklu przetłuszczania. Jak często powinnaś więc myć włosy? To zależy od rodzaju włosów, ale większość ludzi potrzebuje myć włosy tylko 3-4 razy w tygodniu. Jeżeli masz suche lub zniszczone włosy, możesz nawet ograniczyć się do mycia ich tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Dlatego następnym razem, gdy sięgniesz po szampon, zastanów się, czy Twoje włosy naprawdę go potrzebują. Twoje włosy będą Ci za to wdzięczne!

Od czego rozpocząć pielęgnację włosów?

Codziennie masuj skórę głowy

Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie skóry głowy w zdrowiu. Zwykle skupiamy się na pielęgnacji włosów, ale skóra głowy jest często zaniedbywana, co prowadzi do łupieżu, swędzenia i innych problemów z nią związanych. Masaż skóry głowy można wykonać w zaledwie dwie minuty każdego dnia, stosując kilka kropli olejku z mięty pieprzowej zmieszanych z wodą i nałożonych bezpośrednio z butelki na skórę głowy. Ta prosta praktyka sprawi, że korzenie Twoich włosów będą zdrowe, a jednocześnie zwiększy się porost włosów.

Stosuj wcierki i płukanki do włosów

Jeśli masz włosy cienkie, wiotkie lub pozbawione objętości, nie ma lepszego rozwiązania niż wcierka lub płukanka do włosów. W prosty sposób możesz nadać włosom lśniący i zdrowy wygląd.

Płukanki do włosów stosuje się jako ostatni krok pod prysznicem, przed osuszeniem włosów ręcznikiem. Zostały one opracowane tak, by nadać włosom połysk i objętość, ale nie są na tyle ciężkie, by obciążać włosy. Gdy połączysz tę płukankę z odpowiednim szamponem i odżywką, uzyskasz lśniące, zdrowo wyglądające włosy, które łatwo będzie ułożyć.

Wcierki do skóry głowy to świetny sposób na poprawę kondycji włosów. Masowanie skóry głowy palcami lub szczotką zwiększa przepływ krwi do tego obszaru, co pozwala na lepszy kontakt z cebulkami i stymuluje gruczoły znajdujące się u podstawy każdego mieszka włosowego. Sprzyja to zdrowszemu, żywszemu wzrostowi włosów, a także zmniejsza łupież i swędzenie.

Jeżeli informacje na temat pielęgnacji włosów Cię interesują to zapraszamy również na portal, gdzie skrupulatnie opisany został inny suplement diety o nazwie Follixin (https://taneralpro2.com/de/follixin-de/).