O czym należy pamiętać, planując wycieczkę do Indii?

o-czym-nalezy-pamietac-planujac-wycieczke-do-indii

Jesteś typem podróżnika, który szuka nowych przygód? A może po prostu masz trochę więcej wolnego czasu i zastanawiasz się nad wyprawą w nieznane. W tych i wielu innych przypadkach ciekawym kierunkiem będzie Azja Południowa, a konkretniej Indie. Dlaczego akurat tam? Dowiedz się, czym kraj ten przyciąga swoich turystów i sprawdź, o czym musisz pamiętać, planując wycieczkę do Indii.

Dlaczego warto zobaczyć Indie?

Indie to drugie (po Chinach) najludniejsze państwo na świecie, które zamieszkuje około 1,38 miliarda ludzi. Nie jest to jednak jedyna cecha charakterystyczna tego kraju. Indie to również niezwykle bogata kultura i wspaniała historia, która przyczyniła się do powstania licznych zabytków budzących podziw do dziś.

Kuchnia hinduska znana jest na całym świecie, a spróbowanie tradycyjnych potraw prosto z lokalnych restauracji indyjskich z pewnością zapadnie Ci w pamięci do końca życia. Intensywne aromaty ziół, piekielnie ostre potrawy i niesamowita różnorodność panująca w tym kraju potrafi zaskoczyć niejednego miłośnika jedzenia.

Indie oprócz zapierającej dech w piersiach architektury mają do zaoferowania nieskończoność rozciągających się po całym terytorium cudów przyrodniczych. Już nie możesz doczekać się wyjazdu do Indii? Dołącz do społeczności zespołu Kiribati Club organizującego niezapomniane wyjazdy w najdalsze zakątki świata.

Jak przygotować się do podróży do Indii?

Wyprawa do Indii to jedno z Twoich największych marzeń? Nie zwlekaj i zacznij przygotowywać się do podróży już teraz. Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do najludniejszego demokratycznego państwa na świecie?

Wybierając się do egzotycznych krajów, musisz sobie zdawać sprawę z tego, że panujący tam klimat jest nieco inny, a Twój organizm nie jest dostosowany do tamtejszych chorób. Z tego względu nie możesz zapomnieć o szczepieniach przeciwko malarii, odrze, zapaleniom wątroby oraz innym chorobom zakaźnym.

Kolejnym etapem przygotowań jest pakowanie się. Zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości walizek nie należy do najłatwiejszych zadań. Podczas pakowania przede wszystkim uwzględnij takie rzeczy jak kremy, podstawowe leki, pieniądze w lokalnej walucie i odzież dostosowaną do różnych warunków.

Przed wyruszeniem istotne jest również przygotowanie szczegółowego planu podróży z uwzględnieniem wykorzystywanych środków transportu, docelowego miejsca pobytu oraz pośrednich przystanków. Ludzie w Indiach na ogół są naprawdę gościnni i otwarci na turystów. Pamiętaj jednak, że ostrożności nigdy za wiele.