Nowoczesna kuchnia

Urządzając nowe mieszkanie, chcemy, aby było dopasowane do naszego stylu. Jak dobrać blaty i żyrandole do kuchni, żeby pomieszczenie wyglądało nowocześnie, ale jednocześnie nie przytłaczało pustką?

Styl skandynawski

To styl, który w ostatnich czasach jest na topie. Dominujący kolor to biel, ale styl nie jest ascetyczny i zimny. Ożywiają go drewniane wykończenia i przyjazny stosunek do natury. Ponadto, skandynawski styl stawia na jasne, naturalne światło, więc żyrandole do kuchni powinny dawać ciepłe światło, ożywiając tym samym pomieszczenie. Ważnym elementem skandynawskiego wystroju kuchni są też proste dekoracje i, oczywiście, drewno; warto jednak postawić na drewno o jasnym odcieniu, by pozostawić całe pomieszczenie w podobnej tonacji kolorystycznej.

Styl glamour

Jeśli chcemy nadać naszej kuchni elegancji i luksusu, postawmy na czerń i biel oraz srebrne dodatki. Postawmy więc na meble o wysokim połysku i z gładkimi frontami, które sprawią, że pomieszczenie będzie ekskluzywne. Ważnym elementem stylu glamour jest jeden, bardzo wyrazisty element, zwracający uwagę; wybierając zatem żyrandole do kuchni, znajdźmy taki, który będzie przyciągał wzrok, np. kryształowy. Umieśćmy go nad stołem czy wyspą. Jeśli jednak nie chcemy żyrandola, można poszukać czegoś innego, równie efektownego, jak np. blat z połyskującą, srebrzącą się mozaiką.

Szara kuchnia

Szara kolorystyka kuchni staje się coraz bardziej popularna. Niegdyś beton architektoniczny był stosowany tylko do wykończeń, np. ścian bądź posadzek, obecnie stosuje się go już w większym zakresie, używając jego barwy do blatów, wysp a nawet stołów, które przywodzą na myśl betonowe bryły. Istotną rolę w urządzaniu kuchni w tym stylu odgrywa oświetlenie i to, jak wielkie jest pomieszczenie. Pamiętajmy zatem o odpowiednim doborze żyrandoli do kuchni; należy wybrać takie, które będą dawały dużo światła, np. z żarówkami LED i dotrą swoim oświetleniem w każdy zakamarek kuchni. Dzięki dobremu oświetleniu, kuchnia nie będzie sprawiała wrażenie zagraconej. Warto też zdecydować się na meble o wysokim połysku, ponieważ odbijają one światło i kuchnia jest jeszcze jaśniejsza.