Nowoczesna głowica termostatyczna w sieci Zig Bee

Termostaty przy grzejnikach są powszechnie montowane w każdym pomieszczeniu, czy to w sypialni, salonie czy łazience, ponieważ umożliwiają kontrolowanie w nich temperatury, dając tym samym komfort ciepła oraz spore oszczędności – nawet do 30 proc. Przyjrzyjmy się, zatem mechanicznym i elektronicznym regulatorom ciepła montowanym przy grzejnikach.

Mechaniczne termostaty przy grzejnikach

Najczęściej w polskich mieszkaniach stosuje się grzejniki wodne, które wyposażone są w standardowe głowice mechaniczne. Przy ich użyciu mamy możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniu poprzez otwieranie i zamykanie zaworu termostatycznego. Dzięki temu dostosowujemy temperaturę do naszych potrzeb. Jednak wadą tego rozwiązania jest konieczność ręcznego regulowania termostatów, co skutkuje tym, że dopiero przy znacznym spadku temperatury lub gdy jest ona zbyt wysoka, decydujemy się na jej dostosowanie. Przy standardowych mechanicznych termostatach nie jesteśmy również w stanie kontrolować na bieżąco temperatury we wszystkich pomieszczeniach lub w sytuacji, gdy wychodzimy z domu. Zaradzić temu problemowi mogą elektroniczne głowice termostatyczne.

Nowoczesna głowica termostatyczna w sieci Zig Bee

Coraz popularniejsze są nowoczesne głowice termostatyczne, które umożliwiają precyzyjną regulację temperatury, a jedną z najlepszych na rynku jest inteligentna elektroniczna głowica termostatyczna ZigBee – M30x1,5, 2xAA. Dzięki niej możliwe jest szybkie dostosowanie temperatury pomieszczenia do aktualnych potrzeb i utrzymanie jej na pożądanym poziomie, ponieważ wyposażona jest w zaawansowany algorytm samouczący się. A zatem głowica termostatyczna Zig Bee, która sparowana jest z cyfrowym regulatorem, daje nam poczucie ciepła w całym pomieszczeniu, a nie tylko przy samym grzejniku. Warto jednak pamiętać, że do prawidłowej pracy głowicy konieczne jest zsynchronizowanie jej z regulatorem VS10RF / VS20R, a także z jednostką koordynującą CO10RF, lub też z bramką internetową Gateway UGE600. Jeden regulator VS10RF / VS20RF umożliwia sterowanie sześcioma głowicami termostatycznymi ZigBee.