Niania elektroniczna z kamerą, czyli jak dbać o bezpieczeństwo dziecka podczas snu

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to spore wyzwanie. Oprócz niezbędnych akcesoriów, takich jak ubranka, meble czy artykuły higieniczne, dostępne są też elektroniczne urządzenia ułatwiające opiekę nad niemowlęciem. Do takich gadżetów należy niania elektroniczna z kamerą. Jak działa i czy warto w nią inwestować?

Jak działa niania elektroniczna z kamerą?

Opieka nad małym dzieckiem to praca 24h na dobę. Niania elektroniczna z kamerą ma za zadanie ułatwić tę opiekę, pozwalając rodzicom na chwilę wytchnienia i spokoju. Ten elektroniczny gadżet nie ma na celu zastąpienia opiekunów. Jego zadaniem jest monitoring pokoju dziecka i przekazywanie informacji do odbiornika, który znajduje się w innym pomieszczeniu. Niania elektroniczna z kamerą przekazuje nie tylko dźwięk, ale również obraz. Niektóre modele umożliwiają też komunikację dwustronną – gdy dziecko się przebudzi, rodzic może je zdalnie uspokoić. Inne funkcje jakie może mieć niania elektroniczna z kamerą to:

– możliwość przekazywania obrazu w nocy, dzięki podczerwieni w trybie noktowizyjnym

– tryb energooszczędny, który uruchamia urządzenie w momencie, gdy dziecko się poruszy lub odezwie

– czujnik temperatury informujący o zmianach temperatury w pokoju dziecka

– możliwość puszczania kołysanek oraz wykorzystywania urządzenia jako lampki

– zdalne sterowanie kątem, pod którym kamera przekazuje obraz

Liczba funkcji, jakość dźwięku i obrazu zależą oczywiście od ceny urządzenia.

Niania elektroniczna z kamerą – jak wybrać najlepszy model?

Wybierając elektroniczną nianię warto zwrócić uwagę jakie ma funkcje i parametry. Nie każdy skorzysta z funkcji, które mają najdroższe modele. Niania elektroniczna z kamerą powinna być wybierana pod kątem zasięgu. Warto zwrócić uwagę jaki zasięg ma dane urządzenie w budynkach (np. 50m), a jaki na zewnątrz (np. 300m). Istotny jest też czas czuwania, jeśli urządzenie działa na akumulatory. Dla wielu osób liczy się też wielkość wyświetlacza oraz możliwość przekazywania obrazu w nocy. Niania elektroniczna z kamerą może również być wyposażona w monitor oddechu. Niektóre modele mają funkcje przybliżenia oraz pomiaru długości snu dziecka. Ten niewielki gadżet pozwala sprawować opiekę nad dzieckiem cały czas, nawet gdy znajduje się ono w innym pomieszczeniu. Inwestycja w tego typu urządzenia na pewno ułatwi opiekę nad dzieckiem, zapewni mu bezpieczeństwo, a rodzicom da chwilę wytchnienia.