Naprawa telefonów – czy to się opłaca? Rozwiewamy wątpliwości

Kupno nowego telefonu to niemały wydatek. Obecnie smartfony są zaawansowanymi urządzeniami, które w pewnych przypadkach zastępują nawet komputery. Jednak zdarza się, że ulegają awarii. Jeśli wypadek to Twoja wina, to nawet gwarancja czy reklamacja mogą nie być pomocne. Czy opłaca się wtedy naprawiać urządzenie? Sprawdziliśmy to, a odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Kiedy naprawa telefonów jest opłacalna?

Obecne smartfony znacznie różnią się od znanych nam dawniej telefonów komórkowych. O ile poprzednie modele należały do niemal niezniszczalnych (np. Nokia 3310), o tyle współczesny sprzęt jest dość podatny na awarie. Należy liczyć się z tym, że im droższe urządzenie, tym poszczególne podzespoły także będą więcej kosztować.

Na rynku działają jednak serwisy, nawet online, które zdiagnozują problem Twojego smartfona, a następnie przedstawią Ci różne opcje jego naprawy. Dzięki temu w prosty i szybki sposób dokonasz kalkulacji, czy to opłacalne w przypadku Twojego urządzenia. Najczęściej naprawa telefonów dotyczy zbitej szybki, awarii gniazda do ładowania czy wymiany baterii. Jeżeli serwis korzysta z dobrej jakości komponentów, a dodatkowo daje gwarancję na swoje usługi, to naprawa zdecydowanie jest dla Ciebie korzystniejsza niż zakup nowego smartfona.

Naprawa telefonów w dobrych serwisach

Oczywiście w przypadku smartfonów doskonale sprawdzi się powiedzenie “lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Chcąc uniknąć kosztownych napraw, warto odpowiednio zabezpieczyć telefon – szkło hartowane, odpowiednie etui czy ubezpieczenie smartfona mogą uchronić Twoją kieszeń od zbędnych wydatków. Jeśli jednak naprawa telefonu jest konieczna, warto wybrać odpowiedni serwis. Przede wszystkim znajdź taki, który specjalizuje się w usuwaniu awarii w telefonach konkretnej marki – to gwarancja, że Twoim urządzeniem zajmie się specjalista. Cenisz sobie szybkość i precyzję napraw? Skorzystaj wówczas z serwisu online – np. punkt HaloSzybka oferuje dojazd i wykonanie większości napraw w miejscu wybranym przez klienta! W przypadku bardziej skomplikowanej usługi personel serwisu odwiezie Twój smartfon wprost pod Twoje drzwi. To rewelacyjne rozwiązanie dla zabieganych.

Zanim zdecydujesz się na naprawę swojego smartfona, zapoznaj się z cennikami punktów serwisowych. Wiele punktów przygotowuje indywidualne wyceny, dzięki czemu oszacujesz, czy warto skorzystać z tych usług. Wybierając odpowiedni serwis napraw telefonów, kieruj się przede wszystkim opiniami klientów – społeczeństwo coraz chętniej dzieli się swoimi doświadczeniami w sieci.