Na co zwrócić uwagę wybierając hurtownię materiałów budowlanych?

Wybór hurtowni materiałów budowlanych może być trudny, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych opcji. Skąd wiedzieć, którą wybrać?

W tym artykule omówimy, czego należy szukać i na co zwracać uwagę przy wyborze hurtowni materiałów budowlanych. Porozmawiamy również o tym, jak te decyzje mogą wpłynąć na Twój biznes w dłuższej perspektywie!

Określ swoje potrzeby

Jeśli masz jasne zrozumienie, jakie składy materiałów budowlanych są potrzebne, wtedy pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnymi hurtowniami.

 1. Online
  Poszukaj hasła „hurtownia materiałów budowlanych” lub „dostawca materiałów”. Jeśli nie jest możliwe znalezienie ich online, zadzwoń do kilku ich klientów w Twojej okolicy i poproś o rekomendację.
 2. Offline
  Odwiedź kilka lokalnych hurtowni w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, skąd kupują potrzebne materiały i jakie są składy materiałów budowlanych.

Jeśli nie możesz zidentyfikować konkretnego materiału budowlanego, który jest potrzebny, skontaktuj się z wieloma dostawcami, aby uzyskać oferty i zobaczyć, który z nich oferuje bardziej konkurencyjne ceny.

Zbadaj firmę i produkt

 • Jakie są referencje firmy?
 • W jaki sposób może ona zapewnić wysokiej jakości obsługę klienta i wsparcie?
 • Czy można uzyskać długą historię sprzedaży, produkcji, dystrybucji rekordów od nich? Czy są w biznesie od ponad pięciu lat? Czy mają jakieś negatywne recenzje online?
 • Jaka jest reputacja firmy wśród jej konkurentów? Jak są one postrzegane przez swoich klientów, i jak często ich klienci kupują od nich? Czy firma dostarczająca materiały budowlane oferuje bezpłatną wysyłkę lub dostawę na produkty zakupione online?
 • Czy istnieje polityka zwrotu w miejscu dla wadliwych elementów, takich jak pęknięcia w blokach betonowych?
 • Czy oferują one gwarancję na swoje produkty? Jaka jest długość czasu i jak to działa?

Porównaj ceny i koszty wysyłki dla wielu dostawców.

Różnica pomiędzy kosztem hurtowym za jednostkę na fakturze wynosi zazwyczaj tylko grosze, ale z czasem może się sumować do setek złotych.

Cena nie jest jedynym czynnikiem, który należy brać pod uwagę przy wyborze dostawcy. Należy również wziąć pod uwagę:

 • Harmonogram dostaw (czy mogą zapewnić dostawę tego samego dnia lub zaoferować odbiór z magazynu?)
 • Jakość i obsługa klienta (czy ta firma będzie tam, aby odpowiedzieć na pytania i zapewnić pomoc, jeśli tego potrzebujesz?)
 • Zmiany cen: niektórzy dostawcy mogą pobierać więcej za jednostkę, gdy złożysz drugie zamówienie, lub podnieść ceny po 30 dniach.

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi gwarancji.

 • Dowiedz się, kto jest producentem i jaka była jego historia, jeśli chodzi o materiały budowlane.
 • Zwróć uwagę, czy są one członkiem w dobrej kondycji jakichkolwiek stowarzyszeń handlowych lub innych organizacji zawodowych.
 • Dowiedz się, kto będzie obsługiwać produkt po zakupie i czy są one wykwalifikowane do tego, jak również jak długo są one w biznesie.
 • Dowiedz się, jaki jest ich średni czas realizacji wysyłki i odbioru produktów lub materiałów, które klienci zamawiają u nich — może to pomóc w określeniu zarządzania łańcuchem dostaw dla Twojej firmy.
 • Jeśli masz napięty budżet, dowiedz się, czy oferują jakieś usługi, które mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze i czas, takie jak zakupy hurtowe lub współpraca z dostawcami, którzy mają niższe minimalne ilości zamówień niż konkurencja, co pozwoli Ci utrzymać koszty na niskim poziomie, a jednocześnie uzyskać dostęp do materiałów.

Podsumowanie:

Decyzja jaka hurtownia materiałów budowlanych będzie najlepsza, jest bardzo trudna. Ten artykuł dostarczył Ci wskazówek do podjęcia decyzji, która firma będzie najlepiej pasować do Twojej firmy i jak te decyzje mogą wpłynąć na sukces w przyszłości. Mamy nadzieję, że jesteś w stanie dokonać solidnego wyboru o wyborze hurtowni, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby!