Mini band czy power band – jakie gumy wybrać?

mini-bands

Podczas ćwiczeń bardzo ważne jest, żeby ćwiczyć z głową. Nie możemy sobie pozwolić na to, że będziemy trenować w nieprawidłowy sposób, ponieważ nikt nie chce ryzykować kontuzją.

Mini bands – dlaczego warto korzystać z gum treningowych?

Podczas wykonywania ćwiczeń, bardzo ważne jest, żeby zachowywać odpowiednią postawę, podczas ich wykonywania. Jednak wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo problematyczne może się okazać nauczenie się odpowiedniej postawy podczas ćwiczenia. Gumy treningowe nie tylko pozwolą nam, bardziej skupić się na tym, jak ćwiczymy, ale także wpływają na to, że nasz trening będzie bardziej efektywny. Oczywiście bardzo ważne jest, żeby wybrać najpierw to, czy chcemy wybrać gumy treningowe power bands, czy mini bands, jednak o tym później. Gumy treningowe mogą nam także służyć jako przyrząd do ćwiczeń, który będzie angażować wszystkie partie mięśni, jeśli tylko będziemy wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Starajmy się jednak pamiętać o tym, żeby przy stosowaniu gum treningowych, odpowiednio się wyposażyć.

Power bands czy mini bands – na czym polega różnica?

Gumy typu power bands cechują się tym, że bardzo dobrze sprawują się w takich sportach jak fitness albo crossfit. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ich wykorzystywać w treningu siłowym. Natomiast w wypadku gum mini band, można zauważyć to, że są one cieńsze i zazwyczaj krótsze niż te typu power bands. Minibandy sprawdzają się bardzo dobrze w wypadku mniej czysto siłowych treningów, ponieważ stawiają one mniejszy opór, co może być wykorzystane bardzo dobrze w kalistenice. Jednak nie zmienia to faktu, że minibandy mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju treningach, nawet siłowych, jeśli tylko wiemy, jak powinniśmy ich używać.

Na co uważać podczas zakupu gum treningowych?

Minibandy tak samo, jak inne gumy treningowe podlegają zużyciu, dlatego powinniśmy uważać na produkty używane i takie, które mają podejrzanie niską cenę. W wypadku używanych gum treningowych musimy brać pod uwagę to, że mogą one być mocno zużyte, przez co będą one stawiały mniejszy opór, niż powinny. Jeśli chodzi natomiast o gumy o dziwnie niskiej cenie, to prawdopodobnie są one wykonane z wysokiej jakości materiału, przez co będą się one szybko zużywać. W obu wypadkach po prostu nie opłaca się ich kupować, ponieważ bardzo szybko będziemy musieli je wymienić na nowe, ze względu na zużycie i dyskomfort, który powodują podczas ćwiczeń. Dlatego, jeśli chcemy na poważnie wziąć się do ćwiczeń, to dobre treningowe to dobry pomysł dla osób, które zaczynają, jak i dla tych, którzy mają już swoje za sobą.