Materace lateksowe – czy to dobry wybor?

Kiedy szukamy odpowiedniego materaca do spania, zwracamy uwagę na to, aby w jak największym stopniu odpowiadał on naszym potrzebom. Każdy z nas przesypia średnio jedną trzecią całego życia. Dlatego tak istotne jest, aby móc cieszyć się jak najwyższą jakością snu. Pamiętajmy, że nawet najdłuższy sen nie oznacza, że obudzimy się wyspani i wypoczęci. Jeżeli dobrze dobierzemy materac, natychmiast poczujemy różnicę, nie tylko w jakości snu, ale przede wszystkim w naszej wydajności i energii na co dzień.

Rodzinna firma z tradycją

Na rynku dostępne są produkty wielu firm oferujących rozwiązania sypialniane, a zwłaszcza materace. Mało które przedsiębiorstwo może pochwalić się tak dużym doświadczeniem, stabilnymi wartościami i rodzinnymi korzeniami, jak firma Janpol. Od niemal trzydziestu lat firma oferuje szeroki wachlarz produktów i usług najwyższej jakości – od rozwiązań dopasowanych indywidualnie do potrzeb każdego odbiorcy, przez najwyższe standardy produkcji, sprawny serwis i fachowe doradztwo. W ofercie firmy Janpol odnajdziemy między innymi doskonałe materace lateksowe.

Dlaczego warto kupić materac lateksowy?

Cechą wyróżniającą materaca lateksowe jest ich wysoka elastyczność. Wewnętrzny, lateksowy wkład wykonywany jest z połączenia syntetycznego lateksu oraz mleczka kauczukowego. Dzięki plastyczności, materac dopasowuje się do kształtu naszego ciała kiedy śpimy, wracając do swojego naturalnego kształtu w ciągu dnia. To jednak nie wszystko.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na alergie i uczulenia powodowane przez roztocza i różnego rodzaju drobnoustroje. Dzięki stosowaniu materaca lateksowego możemy zapomnieć o tych problemach, są powszechnie uznane za doskonałe rozwiązanie dla alergików. Dodatkowo, porowata struktura lateksu umożliwia swobodny przepływ powietrza przez materac. Dzięki temu nasze ciało nie poci się podczas snu i może się lepiej zregenerować.

Na które modele materacy firmy Janpol warto zwrócić uwagę?

Jeżeli decydujemy się na lateksowe materace firmy Janpol, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa modele – Atena oraz Fides.

Materac Atena to przede wszystkim trzy strefy twardości, które dbają o nasz kręgosłup pomagając ciału zachować naturalne krzywizny. Dodatkowo, specjalne profilowanie materaca i nacięcia gwarantują wentylację, która dodatkowo wzmacnia jego przeciwbakteryjne właściwości. Warto także pamiętać, że decydując się na materac Atena kupujemy rozwiązanie na długie lata. I nie chodzi tutaj wyłącznie o pięcioletnią gwarancję udzieloną przez producenta. Materac jest dwustronny, co oznacza, że możemy – po obróceniu go o sto osiemdziesiąt stopni – używać go po obu stronach co znacznie spowalnia zużycie materiału.

Decydując się na materac Fides, otrzymujemy rozwiązanie nie tylko sprawdzone, ale i prestiżowe. Podobnie, jak model Atena jest on doskonale wentylowany i antyalergiczny. Możemy z niego korzystać także dwustronnie. Producent w tym przypadku oferuje także specjalny pokrowiec Silver Protect, który dzięki wplecionym włóknom srebra oferuje jeszcze lepsze właściwości antybakteryjne. W odróżnieniu od poprzedniego modelu, cechuje go aż siedem stref twardości, które dbają o komfort naszego kręgosłupa. W tym przypadku producent udziela aż piętnastoletniej gwarancji na odkształcanie i nieprawidłową pracę materaca.

Materace lateksowe są doskonałym rozwiązaniem, którego wybór świadczy o świadomym podejściu do swojego zdrowia. Ich zakup powinni rozważyć nie tylko alergicy, ale także osoby, które narzekają na ból pleców po przebudzeniu albo po prostu lubią się dobrze wyspać. Dbajmy o siebie razem z firmą Janpol.