Maska nawilżająca do włosów, czyli jak zadbać o suche i zniszczone włosy

Na wygląd i kondycję włosów wpływ ma wiele czynników. Zabiegi kosmetyczne, nieodpowiednia dieta czy źle dobrane kosmetyki mogą przyczyniać się do osłabienia włosów, ich przesuszenia oraz nadmiernego wypadania. Co zrobić, aby włosy były silne, lśniące i odpowiednio nawilżone? Jak prawidłowo o nie zadbać?

Kompleksowa pielęgnacja, czyli szampon, odżywka i maska nawilżająca do włosów

O włosy należy dbać każdego dnia, ponieważ codziennie są one narażone na zewnętrzne czynniki, które je osłabiają. Kompleksowa pielęgnacja włosów to nie tylko szampon i odżywka do włosów. Oprócz tego warto raz na jakiś czas przeprowadzać dodatkowe zabiegi, które nawilżą włosy, odżywią je i wzmocnią. Maska nawilżająca do włosów to kosmetyk, który polecany jest przede wszystkim osobom, które mają bardzo suche i zniszczone włosy. Włosy przesuszają się pod wpływem różnych czynników. Przebywanie na słońcu, kąpiele w słonej wodzie, suszenie suszarką czy częste farbowanie mają niekorzystny wpływ na wygląd i kondycję włosów. Do pielęgnacji przesuszonych włosów przeznaczone są specjalne szampony, które dbają o ich odpowiednie nawilżenie. Codzienne stosowanie odżywki także poprawi wygląd włosów oraz odpowiednio je nawilży i ochroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Z kolei maska nawilżająca do włosów, wzbogacona o dodatkowe substancje pielęgnujące, zadba o włosy kompleksowo, odbudowując je od wewnątrz.

Maska nawilżająca do włosów – jak wybrać najlepszą?

Kosmetyki należy dobierać do rodzaju włosów. Skład kosmetyku dobierany jest tak, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację włosom grubym, kręconym, cienkim lub prostym. Maska nawilżająca do włosów zawiera różne dodatkowe składniki takie jak:

– Mieszanki olejów, m.in. olejku macadamia czy oleju arganowego. Te składniki idealnie nadają się do pielęgnacji grubych włosów. Tego typu produkty mogą mocno obciążać włosy cienkie.

– Białko roślinne, które odbudowuje zniszczone i łamliwe włosy, poprawiając ich elastyczność.

– Olejek eteryczny z szałwii, który doskonale sprawdza się do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, dzięki właściwościom regulującym wytwarzanie sebum.

– Emolienty oraz proteiny, czyli składniki, które powinna zawierać maska nawilżająca do włosów kręconych, podatnych na puszenie.

Maskę nakłada się na umyte i wilgotne włosy na kilkanaście minut. W tym czasie aktywne składniki kosmetyku wnikają w głąb włosa, zapewniając jego odpowiednie  nawilżenie oraz kompleksową regenerację.