Markizy i rolety zewnętrzne – typy, zastosowanie, gdzie kupić?

rolety-wroclaw

Markizy to ciastka czy forma zadaszenia? Oba sformułowania są poprawne, dzisiaj możesz poczytać o tych drugich. A rolety zewnętrzne? Warto się na nie zdecydować? Przeczytaj, odpowiemy na Twoje pytania!

Markizy to rodzaj zadaszenia, który może być najbardziej kojarzony z Francją czy Włochami. Tam na ulicach bardzo często można je zobaczyć. Szczególnie popularne są w kawiarniach i restauracjach, ponieważ spełniają dwie najważniejsze funkcje: pragmatyczną – chronią przed słońcem i deszczem, a także estetyczną – ładnie się prezentują
i tworzą wyjątkowy klimat.
Rolety zewnętrzne są w Polsce bardzo popularne. Ludzie montują je na co dzień w oknach swoich domów. Montuje się je także w biurach lub mniejszych sklepach.

Markizy – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Markizy okienne

Jak sama nazwa wskazuje, montuje się je na oknach. Chronią przed nadmiernych nagrzewaniem się pomieszczenia i równomiernie rozkładają światło wpadające do środka. Okna zasłonięte markizami,
w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, wpuszczają do środka naturalne światło. Przepuszczają wystarczająca jego ilość w ciągu dnia i nie jest potrzebne włączanie dodatkowego sztucznego oświetlenia. Ich plusem jest również widoczność na zewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu prywatności, ponieważ ludzie na ulicy nie widzą tego, co dzieje się w domu. Markizy okienne służą również jako moskitiera przy otwartym oknie.

Markizy balkonowe/tarasowe/ogrodowe

W zależności od obszaru, który dana markiza ma pokrywać, wyróżnia się markizy balkonowe, tarasowe czy ogrodowe. Markizy balkonowe, sprawdzą się przy balkonach lub małych tarasach w blokach. Oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi będą również obniżać temperaturę na balkonie czy tarasie oraz wewnątrz pomieszczenia. Markizy na taras będą spełniać podobne funkcje co balkonowe, ale są w stanie zabezpieczyć większą przestrzeń. Markizy ogrodowe posiadają najtrwalszą konstrukcję. Spełniają swoją rolę wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bardzo dobre zabezpieczenie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród wymienionych typów, znajdują się jeszcze inne rodzaje, zatem aby znaleźć idealne rozwiązanie w Twoim mieście wybierz markizy Wrocław.

Rolety zewnętrzne – Czy warto je zamontować?

Latem zapewniają przyjemny chłód, a zimną tworzą pewną izolację przed wnikaniem chłodu do wnętrza budynku. Tworzą też barierę dźwiękową oraz zabezpieczenie przed włamaniem. Mogą być sterowane ręcznie lub automatyczne oraz spełniać inne funkcje, na których Ci zależy. W zależności od potrzeby i upodobań można dobrać odpowiednie rolety zewnętrzne Wrocław. Najlepiej w tym celu skontaktować się z obsługą sklepu oraz pod okiem fachowca, dobrać rozwiązanie, które Cię zadowoli!

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania i przyniosą komfort. Żaden artykuł nie jest w stanie przytoczyć ich wszystkich, dlatego jeszcze raz zachęcamy do kontaktu ze specjalistą w swoim fachu!

źródło zdjęcia: freepik.com