Luksusowe wycieczki Mauritius z biurem podróży Logos Tour.

Położony w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, nazwany na cześć księcia Maurycego Orańskiego, Mauritius jest wymarzonym miejscem wypoczynku, dla osób, które spragnione są zapierających dech w piersi widoków. Ten niezwykły zakątek należący do archipelagu Maskarenów ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Piaszczyste plaże otoczone lazurową tonią oceanu, niespotykaną w innych rejonach naszego globu faunę i florę oraz bogactwo kulturowe będące spadkiem po zmienności kolonialnej.

Rivière du Rempart

Jeden z dziewięciu dystryktów Mauritiusa znany jest z największego na tej malowniczej wyspie kurortu Grand Baile. Osoby miłujące się w słonecznych kąpielach mogą wypocząć na jednej ze wspaniałych plaż w Grand Gaube czy Cap Malheureux. Posiadjące liczne bary położone nad brzegiem Oceanu cieszą się popularnością pośród odwiedzających.

Port Louis

Będący stolicą wyspy Port Louis jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Założony przez Francuzów w roku 1735 przyciąga turystów z całego świata. Za sprawą przedmieść zbudowanych wokół Starego Miasta, Port Louis przypomina europejskie średniowieczne miasta. Możemy tu dostrzec wpływy francuskie, angielskie, holenderskie, arabskie oraz chińskie. Na pobliskim Bazar Central można zakupić niemalże wszystko. Cudan, to odskocznia od głośnego miasta, w której można się zrelaksować oraz zjeść jedno z przepysznych dań, z których słynie Muritius. Company Garden wyposażony w wiele ławek oraz pomników, jest domem dla drzew Banyan, uważanych w Indiach za święte. To idealne miejsce wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi. Fort Adelaide jest miejscem obowiązkowym w programie luksusowe wycieczki Mauritius, gdyż ze szczytu tej wspaniałej cytadeli wybudowanej w stylu mauretańskim, możemy ujrzeć panoramę całego miasta.

Pamplemousses

Ten wspaniały ogród botaniczny jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych powstałych w klimacie tropikalnym. Jego nazwa z francuskiego oznacza grejpfrut i pocodzi od nazwy drzew, która została sprowadzona przez Holendrów z Jawy. Obecnie liczy ok. 37 hektarów i jest uważany za narodowy ogród wyspy. Znajdziemy tu liczne gatunki palm, baobaby, drzewa cynamonowe, chlebowce, bambusy i krwawiące drzewa z Madagaskaru. Park jest domem dla wielu gatunków ptaków, których delikatne trele umilą czas każdemu, kto wybrał luksusowe wycieczki Mauritius.

Park Vanilla

Słynie z zamieszkujących teren parku krokodyli, jest ich około 200 oraz Żółwi Aldabra, będących jednymi z największych na świecie. Stworzenia te dożywają 100 lat i ważą do 300 kilogramów. Turyści znajdujący się w parku, mogą wędrować pośród tych fascynujących zwierząt karmiąc je i podziwiając. Luksusowe wycieczki Mauritius zadbają o każdy punkt wycieczki. Sprawią, iż osoby decydujący się na jedną z nich wypoczną oraz zwiedzą ten wspaniały zakątek Ziemi. Park położony jest na południowym wybrzeżu wyspy, posiada kolekcję ok. 23000 gatunków motyli, pochodzących z pięciu kontynentów.

Clif Gris Gris

Atrakcja znajdująca się na południowym wybrzeżu Mauritiusa. Miejsce, w którym ogromne fale powoli wpływają na strukturę potężnego wybrzeża. Nieustannie wiejący wiatr porusza roślinnością, która za jego sprawą przybiera niespotykane kształty.

Mauritius to malownicza wyspa położona pośród wód Oceanu Indyjskiego. Jej niepowtarzalny charakter wyróżnia ją na liście miejsc wypoczynkowych. Wspaniałe, piaszczyste plaże pozwolą wytchnąć zmęczonym turystom. Znaleźć ukojenie po trudnym oczasie spędzonym w pracy. Za sprawą odpowiedniego programu wycieczki, na Mauritiusie można spędzić chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci. Skosztowanie dania przyrządzonego z krokodyla jest atrakcją, której nie uświadczymy w innych krajach. Będąca pomieszaniem europejskich stylów architektura miast wzbudzi zainteresowanie każdego turysty. Wspaniały kluby znajdujące się przy plaży, pozwolą zregenerować siły strudzonym wędrowcom. Wakacje na Mauritiuse dedykowane są każdemu, kto pragnie przeżyć niesamowitą przygodę, o której można opowiadać znajomym. Bogactwo kulturowe charakterystyczne dla tego rejonu, sprawią, iż każdy znajdzie coś dla siebie.