Lubisz fajerwerki? Moździerz umożliwi spektakularny efekt!

moździerze fajerwerki

Fajerwerki towarzyszą nam przy rozmaitych jubileuszach, specjalnych okazjach i uroczystościach. Czy chodzi o celebrację w wąskim gronie czy też o większy pokaz – fajerwerki zawsze budzą emocje i cieszą oko. Ze względu na dostępność rozmaitych wariantów, chętnie sprawdzamy kolejne rozwiązania. Jednym z powszechnie lubianych rodzajów fajerwerków są bomby, tzw. szelki.

Co jest bardzo ważne – są to materiały przeznaczone dla już doświadczonych pirotechników. Bomby posiadają kształt kuli albo cylindra, który wewnątrz wypełniony jest miotającym materiałem wybuchowym otoczonym łatwopalnymi elementami. Po wystrzeleniu bomba zapala je, co daje efekt kuli lub określonego kształtu, który tworzy się z iskier. Bomby pirotechniczne odpala się ze specjalnych rur fiberglasowych, dlatego określa się je także jako moździerze.

Gdzie kupię moździerze, fajerwerki i inne potrzebne akcesoria?

Bezpieczeństwo przede wszystkim, więc warto zaopatrywać się w sprawdzonym źródle, którego pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie przy pracy z materiałami tego typu. Warto postawić na firmę Super Power, którą prowadzi trzypokoleniowa rodzina pirotechników. Współpracują oni jedynie z renomowanymi producentami fajerwerków, więc możemy być pewni, że zakupione przez nas produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. W ofercie firmy Super Power znajdziemy bomby różnego kalibru, o różnych kolorach i efektach, a także inne akcesoria pokazowe, takie jak lonty, opóźniacze, zapalniki elektryczne, czy też stojaki.

Jeśli już mam moździerz, fajerwerki muszą być określonego typu?

Tak – w innym wypadku fajerwerki mogą stworzyć zagrożenie dla osób obserwujących pokaz. Dlatego, jeśli posiadamy moździerz, fajerwerki najlepsze do tego celu to opisane wyżej bomby. Niewskazane jest eksperymentowanie z materiałami pirotechnicznymi, które nie są przeznaczone do tego typu użycia. Jeśli posiadamy moździerz, produkty o nieznanej specyfice nie wchodzą w grę.

Mam dwa różne moździerze, fajerwerki będą pasować?

Każda bomba ma swój kaliber, podobnie każdy moździerz. Wystarczy kierować się opisem produktu, a cały proces będziemy mogli przeprowadzić bezpiecznie. Nie należy wystrzeliwać bomb z niekompatybilnych moździerzy, bo grozi to niebezpieczeństwem. W razie wątpliwości co do użycia poszczególnych elementów, zawsze można dopytać profesjonalnych pirotechników z firmy Super Power. Chętnie doradzą w wyborze odpowiedniego zestawu, który idealnie wpisze się w nasze oczekiwania.

Pamiętajcie!

Bomby pirotechniczne są produktami widowiskowymi w klasie 4. W celu zakupu niezbędne jest pozwolenie wojewody lub koncesja MSWiA.