Łóżka piętrowe dla dzieci – jaki mebel wybrać i dlaczego warto?

Łóżka piętrowe dla dzieci – jaki mebel wybrać i dlaczego warto?

Zastanawiasz się, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać przestrzeń w dziecięcym pokoju, który nie zachwyca wielkością? Wiele możliwości dają łóżka piętrowe dla dzieci. Jak wybrać właściwy model i dlaczego warto zainwestować w dwupoziomowe posłanie? Czytaj dalej i przekonaj się, że to dobra inwestycja.

Dlaczego łóżka piętrowe dla dzieci to dobry wybór?

Łóżka piętrowe dla dzieci to recepta na wiele problemów związanych z ograniczonym metrażem. Przede wszystkim meble pozwalają oszczędzić cenną przestrzeń. Dwa posłania w jednym nie zajmują tyle miejsca, co odrębne łóżka. Tym samym zyskujesz większą swobodę, jeśli chodzi o dobranie pozostałego niezbędnego wyposażenia. Mowa o szafie, biurku, ale i nie tylko.

Trzeba też pamiętać, że łóżko piętrowe to nie lada frajda dla maluchów. Za dnia przeistacza się w prawdziwy plac zabaw. Piracki statek, pałac księżniczki – kreatywność dzieci nie zna granic, wobec czego mebel może być, czymkolwiek zechcą. Aby jednak zachować pełne bezpieczeństwo, zarówno podczas snu i rozrywki, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jak wybrać odpowiednie łóżko piętrowe dla dzieci?

Łóżka piętrowe dla dzieci powinny zawierać barierkę umiejscowioną na górnym piętrze. To niezbędny element, który ograniczy ryzyko wypadnięcia podczas spania. Duże znaczenie ma także drabinka solidnie zamocowana do ramy i dopasowana do wzrostu maluchów.

Kolejna kwestia to wygoda korzystania z łóżka. W tym wypadku liczą się wymiary. Dopasuj je w taki sposób, aby każda pociecha miała wystarczająco dużo miejsca do leżenia i siedzenia. Nie zapominaj przy tym, że dzieci zdążą urosnąć. Wybierz więc model, który nie będzie chwilową inwestycją, lecz wyborem na kilka lat.

A co jeśli dzieciaki całkowicie wyrosną z łóżka piętrowego? Problem rozwiązuje wariant nadający się do demontażu i rozdzielenia, który pozwala stworzyć dwa oddzielne posłania.

Jak widać, łóżko piętrowe dla dzieci to interesujący mebel pasujący do małych wnętrz, ale i nie tylko. Zadbaj przede wszystkim o kwestię bezpieczeństwa, a maluchy z całą pewnością będą zachwycone.