Kupno mieszkania – rynek pierwotny czy wtórny?

Osoby szukające nowego mieszkania mają do dyspozycji ofertę z rynku wtórnego i pierwotnego. Na którym z nich łatwiej znaleźć wymarzone lokum? Podpowiadamy!

Zalety mieszkań z rynku wtórnego

Chociaż poszukiwania na rynku wtórnym są mniej popularne, a oferta zdecydowanie uboższa, takie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Jakie atuty za nim przemawiają?

Możliwość negocjacji ceny

Deweloperzy są zazwyczaj mniej elastyczni, jeśli chodzi o cenę sprzedaży, niż osoby sprzedające mieszkanie na rynku wtórnym. Nie oznacza to jednak, że pierwotna cena używanych mieszkań nie została po prostu specjalnie wywindowana, a ewentualne negocjacje w nią wkalkulowane. Dlatego decyzję o zakupie takiego lokum warto przemyśleć dwa razy.

Mieszkanie jest wykończone

Nie wszyscy nabywcy mieszkań mają ochotę zajmować się następnie ich wykańczaniem. Zadbane mieszkanie z rynku wtórnego bywa więc perełką. Z drugiej strony, trudno oczekiwać, że znajdzie się na nim aranżację, która pełni pokrywa się z gustem nabywcy.

Rozpoznanie okolicy

Otoczenie mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego jest już zagospodarowane. Pozwala to lepiej ocenić, czy przyszły nabywca będzie czuł się w okolicy komfortowo.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Nieprzypadkowo to mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego cieszą się największą popularnością. Oto najważniejsze zalety takiego wyboru!

Szerokie możliwości aranżacji

Właściciel nowego mieszkania z rynku pierwotnego może urządzić je od podstaw, zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami. To ogromna zaleta. Mieszkanie nie wymaga remontu, a kontrolując prace wykończeniowe zyskujemy pewność, że zostaną one przeprowadzone z najwyższą starannością.

Estetyka i infrastruktura

Nowe budownictwo ma ogromne zalety. Osiedla są lepiej dostosowane do wymagań współczesnych mieszkańców. W budynkach funkcjonują szybkie i wygodne windy, w okolicy nie brakuje sklepów i obiektów gastronomicznych, a także terenów zielonych. Zgodnie z preferencjami, można wybrać mieszkanie z dużym tarasem lub wychodzące na pięknie zaaranżowany ogród.

Łatwiejsze parkowanie

Za nowoczesnym budownictwem i rynkiem pierwotnym bardzo często przemawia możliwość wykupienia miejsca parkingowego. Szczególnie w większych miastach przestrzeń garażowa jest na wagę złota!

Bogata oferta

Mieszkań na rynku pierwotnym jest po prostu więcej, a w dodatku oferta charakteryzuje się większym zróżnicowaniem. Każdy znajdzie idealne lokum natychmiast, gdy tylko uzyska możliwość finansową.

Wciąż zastanawiasz się, czy oferta z rynku pierwotnego jest dla Ciebie? Poznaj przykłady nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych w Gdyni: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html.