Które panele ścienne najszybciej odmienią Twoje wnętrza? Rozwiązania bez dużego nakładu pracy

W każdym mieszkaniu okresowe remonty są nieuniknione, by utrzymać domowe kąty w dobrej kondycji. Okazuje się jednak, że niekiedy wystarczy drobna zmiana, żeby odmienić wygląd poszczególnych wnętrz. Ciekawą opcją są panele ścienne, które można zamocować bezpośrednio do ściany. Jakie warianty cechuje największa wygoda nakładania? Które z nich efektownie przeobrażą domowe pomieszczenia?

Panele ścienne — alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Szybkie odświeżenie ścian w mieszkaniu? Tylko ścienne panele! Jeśli znudziło Ci się tradycyjne malowanie, a nakładanie tapety nie jest Twoim ulubionym zajęciem , warto zastanowić się nad zamocowaniem paneli. Tym samym w prosty sposób uzyskasz wnętrze o nowym charakterze. Panele występują w kilku wariantach, z których każdy wyróżnia się inną specyfiką montażu. Możesz zdecydować się na wersje drewniane, modele z płyty MDF, z gipsu, a nawet panele betonowe lub te wykonane ze szkła hartowanego. Prawdziwym zaskoczeniem i jednocześnie innowacją są z kolei samoprzylepne panele ścienne. Co je wyróżnia? Czytaj dalej!

Opcja bez wzywania ekipy montażowej — samoprzylepne panele ścienne

Zdecydowanie najłatwiejszą metodą na błyskawiczną zmianę aranżacji kuchni, salonu lub sypialni, jest zastosowanie samoprzylepnych paneli ściennych. Ten alternatywny sposób na ozdobienie ścian zyskuje przychylność każdego, kto ceni sobie proste i spektakularne rozwiązania. Panele ścienne mogą być wykonane z pianki polietylenowej. Ten materiał ma właściwości umożliwiające izolację temperatury i wody. Stanowi dobre wygłuszenie, jest odporny na uszkodzenia i całkowicie bezwonny. Za sprawą paneli zniwelujesz też niedoskonałości ścian. Koniec z widocznymi wgnieceniami, trwałymi zabrudzeniami czy pozostałościami po wierceniu! Co najważniejsze, możesz je z łatwością zamontować samodzielnie. Samoprzylepny panel nie wymaga nawet użycia kleju.

Modele, które wpiszą się w każde wnętrze

Dzięki wytrzymałości na czynniki zewnętrzne panele ścienne nadają się do instalacji nawet w łazience. Tapeta samoprzylepna imitująca cegiełkę czy panele przypominające drewniane deski? Ściana z ciekawym deseniem będzie wyglądać niezwykle efektownie również w biurze, pokoju zabaw, w sypialni, czy za telewizorem.

Duży wybór atrakcyjnych wzorów samoprzylepnych paneli ściennych znajdziesz w sklepie DOMZPANELI. Możesz zdecydować się na jasne beże, klimatyczne szarości, a także ciepłe odcienie czerwieni. Korzyści? Odnotowany remont i wnętrze, które zyskało nowy wymiar.