Krzesła barowe w domu – postaw na ciekawą alternatywę

krzesla-barowe-w-domu-postaw-na-ciekawa-alternatywe

Krzesła barowe, które spotykamy również pod nazwą hokerów, przestają się kojarzyć tylko z klubami czy pubami. Coraz częściej goszczą w domowych wnętrzach, a za ich wyborem przemawia funkcjonalność, komfort użytkowania, minimalizm oraz walory estetyczne. Stawiając na krzesła barowe do domu czy mieszkania jesteśmy w stanie stworzyć ciekawą aranżację. Możemy, ale wcale nie musimy przy tym rezygnować z tradycyjnych krzeseł. Poznajmy możliwości hokerów!

Czym się wyróżniają krzesła barowe?

Krzesła barowe są przede wszystkim zdecydowanie wyższe od tradycyjnych konstrukcji. Sprawdzają się zatem przy wysokich blatach, najczęściej wyspach kuchennych. Są minimalistyczne, dlatego łatwo je wkomponować nawet w niewielką przestrzeń.

Choć z natury krzesła barowe nie posiadają oparcia ani podłokietników, oferta rynkowa staje się coraz bardziej różnorodna. Dzięki temu każdy z domowników może wybrać hokery, które zarówno pod względem funkcjonalności, konstrukcji, jak i walorów wizualnych spełnią jego oczekiwania.

Do wyboru są proste i wygodne krzesła barowe, jak te dostępne na stronie https://www.kulkahome.pl/. Wykonanie z drewna gwarantuje trwałość na lata użytkowania, a do tego stylistykę, która idealnie wpisuje się w aranżacje nowoczesne, klasyczne, industrialne, skandynawskie, choć nie tylko. Inną propozycją są hokery na pojedynczych metalowych nóżkach, z obracanym siedziskiem. Może być ono bez oparcia i podłokietników lub z samym oparciem, ale i z powodzeniem znajdziemy krzesła barowe, których konstrukcja umiejscowiona na pojedynczej nóżce przypomina klasyczne siedzisko krzesła.

Pomieszczenia, w których warto stosować hokery

Hokery, ze względu na swoją wysokość, najlepiej sprawdzają się w jadalniach oraz przy wyspach kuchennych. Warto je stosować w tych przestrzeniach, ponieważ dadzą szansę na wygodne spożywanie przekąsek, szybką kawę czy urządzenie sobie pogawędki z bliską osobą lub znajomym.

Ze względu na to, że zajmują mało miejsca, można je wsunąć pod wysoki stół czy blat wyspy kuchennej, aby nie stanowiły przeszkody podczas poruszania się po jadalnianym czy kuchennym wnętrzu. Hokery sprawdzą się nie tylko w tego typu przestrzeniach, ale i wszędzie tam, gdzie tworzymy miejsce do relaksu, spotkań z rodziną czy znajomymi, podczas których raczymy się przekąskami i napojami.

Aranżacja z krzesłami barowymi

Wybierając krzesła barowe należy szczególną uwagę skierować na aranżację przestrzeni, w której one zagoszczą. Hokery są bowiem wyraziste w swojej konstrukcji, nie powinny być zatem otoczone zbyt nachalną, przesadną i bogatą aranżacją, lecz również nie jest wskazane, by nadmiernie dominowały w niej.

Należy uwzględniać ich wysokość, aby gwarantowały wygodę użytkowania podczas siedzenia przy stole czy wyspie kuchennej. Warto dobrać konstrukcję do własnych potrzeb – prostą, z obracanym siedziskiem, bez oparcia i podłokietników, jeśli tworzymy miejsce do krótkiej przerwy, by np. wypić szybką kawę. Z podnóżkiem ułatwiającym wchodzenie na krzesło barowe, z wygodnym oparciem i praktycznymi podłokietnikami, jeśli planujemy spędzać więcej czasu na pogawędkach z bliskimi.

Nie zapominajmy o kolorach, materiałach czy wzorach. Każdy wystrój ma charakterystyczne dla siebie elementy, a hokery powinny spójnie się w nie wpisywać. Poszukajmy inspiracji, zapoznajmy się z poradami dotyczącymi aranżowania wnętrz, które znajdziemy na stronie http://domyidealne.pl/. Dzięki temu dobierzmy idealne stołki barowe, które docenimy za wygodę i estetykę.