Kot drapie i niszczy meble. Drapak to remedium na kłopoty

Masz już dość tego, że Twój pupil cały czas niszczy wyposażenie domu? W takim razie przeczytaj ten artykuł i poznaj niezawodne sposoby na uniknięcie większych zniszczeń!

Na samym początku warto nadmienić, że żaden kot nie jest złośliwy. Może być sfrustrowany, jednak najczęściej jest to wina człowieka, a nieodpowiednie zachowanie zwierzęcia wynika nierzadko z nieodpowiedzialnych postaw opiekuna. Kiedy Twój kot niszczy wszystko, co popadnie, zainwestuj w… drapak dla kota! Jest sprawdzone rozwiązanie, które może okazać się najlepszym wyjściem również dla Ciebie.

Wybierz najlepszy drapak dla kota

Naturalnym zachowaniem każdego kota jest drapanie. Nie niszczy on zatem mebli z nienawiści do Ciebie. Zapewnij mu odpowiednią przestrzeń do życia, zabawki, a także akcesoria. Drapaki dla kota sprawią, że Twój zwierzak zmieni swój cel i zacznie drapać inną przestrzeń. Niekiedy jest to jednak długotrwały proces. Kiedy pupil przywiąże się do konkretnego miejsca, może być mu trudno zmienić swoje przyzwyczajania. To oznacza, że dobrym pomysłem będzie przekonanie Twojego kota, że nowy drapak jest znacznie ciekawszym obiektem, niż stara kanapa. Przede wszystkim podczas wyboru tego sprzętu, postaw na jak najbardziej ciekawy model. Może mieć kilka stopni, a także drążków do drapania. Najlepiej, aby drapak posiadał możliwość drapania zarówno w pionie, jak i poziomie. Następnie spryskaj nowy koci mebel kocimiętką w płynie. To powinno zachęcić Twojego zwierzaka do skorzystania z nowego obiektu!

Bądź konsekwentny

Na nic zdadzą się Twoje krzyki, a tym bardziej bicie Twojego zwierzęcia. Nie możesz reagować agresją na naturę swojego kota. W związku z tym, kiedy Twój kot zaczyna drapać miejsce, które nie jest do tego przeznaczone, postaw na stanowcze odstawienie go na drapak. Pokażesz mu w ten sposób, że to właśnie nowy mebel powinien być obiektem jego zainteresowania. Musisz być w tym bardzo stanowczy i pewny siebie. Jeżeli szukasz najlepszej jakości drapaków, możesz je bez trudu znaleźć w sklepie internetowym MSell24h. To właśnie na tej stronie internetowej czekają na Ciebie ciekawe propozycje produktów do Twojego domu