Kominki wolnostojące: źródło ciepła i główna ozdoba salonu

W czasach gdy ceny gazu, prądu i paliwa są coraz wyższe każdy z nas chciałby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poza niższymi rachunkami możemy również zyskać większą autonomię energetyczną i nie być w pełni uzależnionymi od różnorakich zdarzeń losowych. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy zamontować kominek wolnostojący! Dzięki niemu będziemy cieszyć się nie tylko oszczędnościami, ale także niepowtarzalnym klimatem w domu!

Współczesne wkłady kominkowe i kominki wolnostojące to sprzęt najwyższej jakości. Kominki są zarówno ekologicznymi, jak i bezpiecznymi urządzeniami spełniającymi wysokie normy unijne. Kominki wolnostojące stają się też coraz popularniejszym źródłem ogrzewania w Polsce. Ale nie tylko w naszym kraju. W wielu krajach europejskich kominki na drewno są niezwykle pożądanym elementem domu. Dlaczego? Powodów jest wiele. Z pewnością kwestie finansowe mają tu ogromne znaczenie. Według prostych wyliczeń, ogrzewanie domu kominkiem jest jednym z najtańszych sposobów ogrzewania w budynkach prywatnych. Przybliżony koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej za pomocą kominka to około 15 groszy. Za prąd, dla porównania, płacimy już około 75 groszy za tę samą ilość energii. W ten sposób możemy policzyć o ile bardziej opłaca się ogrzewanie naszych czterech kątów za pomocą kominka wolnostojącego.

Ogrzewanie kominkiem wolnostojącym – sposób na niezależność energetyczną

Jak wspomnieliśmy wyżej, kominki wolnostojące mogą nam zagwarantować również niezależność energetyczną. Można je stosować zarówno jako główne źródło ogrzewania (wówczas montowany jest kominek z płaszczem wodnym) lub jako dodatkowe źródło ogrzewania wspomagające główny system. Kominki wolnostojące świetnie sprawdzają się w okresie przejściowym. To właśnie wtedy włączanie głównego kotła nie jest opłacalne, a brak ogrzewania jest bardzo niekomfortowy. Kominki świetnie sprawdzą się również w kryzysowych sytuacjach, gdy przykładowo z powodu awarii okolica zostanie odcięta od dostaw głównego surowca dającego ciepło.

Kominek wolnostojący – tanie ogrzewanie i niepowtarzalny klimat

Kominki wolnostojące to nie tylko oszczędność na ogrzewaniu i większa niezależność energetyczna. Współczesne kominki wolnostojące, a także piece-kozy to istne cudeńka podkreślające wyjątkowość i klimat naszego salonu. Obecnie największą furorę robią nowoczesne kominki stalowe w modernistycznym stylu – tak obecnie popularnym. Ogromną ich zaletą jest też fakt, że w przeciwieństwie do wkładów kominkowych ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga dużego zamieszania w domu. Zaletą kominków wolnostojących jest też to, że nie zajmują dużo miejsca. Dają natomiast niepowtarzalny klimat, dzięki któremu możemy spędzić cudowny czas z rodziną ciesząc się widokiem rozpalonego ognia. Nowoczesne kominki od sprawdzonych producentów dostępne są na defrohome.pl/kominki-wolnostojace.