Klubowy Gdańsk. Najbardziej oryginalna miejscówka na spędzenie wieczoru

klubowy-gdansk-najbardziej-oryginalna-miejscowka-na-spedzenie-wieczoru

Gdańsk, jako piękna stolica Pomorza, kusi młodych mieszkańców oraz turystów wieloma atrakcjami. Jednymi z najciekawszych, klubowych propozycji, jakie ma do zaoferowania to miasto, są kluby umiejscowione na dachach – rodem z popularnych miast znad Morza Śródziemnego. Otwarty taras na dachu to doskonałe miejsce nie tylko na nocną zabawę, ale i lunch, obiad w gronie najbliższych. Co można więcej powiedzieć o takich miejscówkach?

Dlaczego kluby na dachach są coraz popularniejsze? Zalety rozwiązania

Największą zaletą klubów i restauracji umiejscowionych na dachach jest bajeczny, niezapomniany widok miasta, który zapiera dech w piersiach – w szczególności pięknie jest nocą. Restauracja i klub Roof Top by SASSY jest przykładem miejsca, w którym można doskonale bawić się w gronie znajomych i przyjaciół – z widokiem na Gdańską Starówkę. Lokal znajduje się na dachu (8 piętrze) odrestaurowanego budynku Spichlerza Deo Gloria. Można tu delektować się menu bazującym na kuchni włoskiej, spróbować pysznych deserów oraz zasmakować drinków i autorskich koktajli utalentowanych i doświadczonych barmanów. Szaleństwa na parkiecie sprzyjają poznawaniu nowych osób oraz wytańczeniu za wszystkie czasy. Kluby na dachu dają połączenie kilku wypadkowych: świetnej muzyki, pięknej panoramy miasta oraz wspaniałego, przesmacznego jedzenia i wybitnych drinków.

Kluby z tarasami widokowymi są miłą alternatywą dla tradycyjnych klubów, umieszczonych zwykle w piwnicach i zamkniętych pomieszczeniach. Można tu przeżyć niezapomnianą przygodę z piorunującym widokiem na piękne miasto nocą.

Jakie inne atrakcje oferuje Gdańsk?

Gdańsk jest miastem pełnym wrażeń – nie sposób się tu nudzić. Za dnia można spotkać wiele międzynarodowych wycieczek z przewodnikami, którzy omawiają historie konkretnych zabytków. Każdy turysta, który odwiedza stolicę Pomorza, powinien zobaczyć Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Ratusz Starego Miasta, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Kościół pw. Świętej Katarzyny, Muzeum Bursztynu i Muzeum II Wojny Światowej, a także Dom Uphagena. Dobrym pomysłem jest wycieczka do znajdującego się nieopodal Westerplatte, gdzie można zetknąć się z trudną, acz emocjonującą polską historią.

Nie należy także zapomnieć o widoku i kontakcie z morzem – największą atrakcją Pomorza. Nadmorskie spacery – nie tylko w słoneczną pogodę, ale i podczas silnego wiatru – dostarczają niezapomnianych przeżyć. Wielu turystów nie ma okazji na co dzień stykać się z jakimkolwiek morzem, dlatego widok Morza Bałtyckiego jest cennym i wspaniałym doświadczeniem.