Kim jest i czym zajmuje się deweloper?

Kim jest i czym zajmuje się deweloper?

Rynek mieszkaniowy deweloperski kwitnie. Możliwości rynku pierwotnego są na tyle szerokie, że coraz chętniej sięgają po nie nabywcy lokali, rezygnując z ofert rynku wtórnego. Zakup mieszkania od dewelopera kusi możliwościami bycia pierwszym właścicielem oraz związanymi z tym udogodnieniami.

Kim jest deweloper?

Deweloper (Warszawa Ursus) to osoba, która podejmuje się inwestycji wybudowania budynku mieszkalnego, w którym lokale będą sprzedawane lub wynajmowane. Do zakresu jego działań wchodzi także przekazanie obiektu do użytkowania. Definicja dewelopera w prawie jest oczywiście o wiele dłuższa, a często w interpretacjach dodaje się także wzmiankę o tym, że może to być budownictwo także komercyjne.

Zalety rynku pierwotnego

Nie są się ukryć, że mieszkania, których możemy być pierwszym właścicielem to łakomy kąsek ze względu na wiele różnych związanych z tym zalet.

Przede wszystkim nie musimy obawiać się wad i usterek ukrytych przez poprzednich właścicieli. Oczywiście na rynku pierwotnym także może się zdarzyć wada lub usterka, jednak wtedy deweloper jest prawnie zobligowany do jej naprawy lub możemy domagać się rękojmi.

Mieszkania, które sprzedaje deweloper na warszawskim Ursusie, to możliwości zakupu albo mieszkań w stanie deweloperskim, albo w stanie „pod klucz”. Pierwsze to lokale przygotowane do wykończenia. Ich główną zaletą jest możliwość zaprojektowania i urządzenia wnętrza bez najmniejszych problemów tak, jak się nam tylko podoba. Druga z wymienionych możliwości, to opcja zakupu mieszkania z już położonymi podłogami, zainstalowanymi oknami i drzwiami zewnętrznymi, a także nierzadko z białym montażem. Ściany przygotowane pod malowanie czekają już tylko na małe dopieszczenie, wniesienie sprzętu i zamieszkanie.

Nowoczesne budownictwo – inwestycje w dzielnicy Ursus

Mieszkania deweloperskie w nowoczesnych budynkach to często cała masa udogodnień, których na próżno szukać na rynku wtórnym, w lokalach mających więcej niż 1-2 dekady. Oprócz technologicznych rozwiązań w kwestiach zastosowania innowacji materiałowych, deweloper zapewnia miejsca postojowe na podziemnych parkingach oraz przestrzeń rekreacyjną przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Niektórzy chwalą sobie także to, że zakup mieszkań od dewelopera w danej lokalizacji, to zazwyczaj zawiązująca się społeczność lokatorska funkcjonująca według podobnych zasad, celów oraz o zbliżonym statusie materialnym.