Kiedy konieczne jest wezwanie specjalisty od deratyzacji?

Przeprowadzenie deratyzacji szczurów jest konieczne, gdy nagle zostaje się zaatakowanym przez gryzonie, zwłaszcza myszy, szczury i kuny, które najczęściej atakują piwnice, szopy, wszędzie tam, gdzie przechowuje się stare meble, śmieci itp. Tego typu gryzonie mają niesamowitą zdolność gryzienia (przewodów elektrycznych, nawet ścian). W związku z tym warto wiedzieć, że czasami konieczne jest wezwanie specjalisty od deratyzacji.

Deratyzacja z pomocą specjalistów czy na własną rękę?

Szczury są jednymi z najbardziej niszczycielskich szkodników, które mogą zaatakować gospodarstwo, biznes, w każdej chwili. W związku z tym trzeba możliwie szybko i, co najważniejsze, skutecznie się ich pozbyć. Nikt nie zrobi tego lepiej niż profesjonaliści. Oczywiście można spróbować deratyzacji na własną rękę, jednak skutki mogą nie być zadowalające. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o środki, jakie wykorzystuje się podczas deratyzacji. Profesjonalna firma dysponuje preparatami, które nie są zbyt dostępne na rynku. Poza tym istotne są takie aspekty, jak wiedza oraz doświadczenie w zwalczaniu gryzoni.

Skuteczne środki zapobiegawcze

Aby uniknąć zarażenia gryzoniami, zaleca się następujące środki zapobiegawcze:

  1. Trzymanie śmieci, zwłaszcza resztek jedzenia, w miejscach, by szczury nie mogły do nich przeniknąć.
  2. Resztki jedzenia należy pakować do szczelnych worków i wynosić je do specjalnych pojemników umieszczonych na zewnątrz, a nie w domu.
  3. Wszystkie kosze na śmieci powinny znajdować się w odpowiednich miejscach i powinny być zawsze zamknięte.
  4. Jeśli mieszka się na wsi i prowadzi się gospodarstwo, to takie miejsca jak szopy, chlewy, piwnice, komposty, magazyny, śmieci, powinny być regularnie sprawdzane. Wówczas należy zwracać uwagę na takie elementy, jak odchody, ślady gryzienia itp.

Jeśli mimo wszystkich środków zapobiegawczych zauważmy, że zaatakowały nas gryzonie, należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z firmą zajmującą się deratyzacją. Jeśli powierzymy to zadanie specjalistom, efekty będą szybkie, skuteczne i całkowicie bezpieczne.