Kapsułki Dolce Gusto – czyli szybki sposób na smaczną kawę

Każda zapracowana osoba docenia kapsułki do ekspresu za to, że są szybką i prostą alternatywą parzenia kawy.

Stosując kapsułki Dolce Gusto możemy delektować się doskonałą kompozycją przeróżnych kaw i to w zaledwie kilka minut. Wystarczy nabyć odpowiedni ekspres na kapsułki do kawy i za naciśnięciem jednego magicznego guzika możemy cieszyć się aromatycznym czarnym napojem.

Warto również wspomnieć, iż kapsułki Dolce Gusto to ogromny wybór przeróżnych kaw takich jak cappuccino, espresso czy też latte w idealnych proporcjach niezbędnych do przygotowania odpowiedniego napoju. Bardzo dużą zaletą jest to, że nie musimy niczego mielić, ani odmierzać. Odpada również czyszczenie ekspresu ponieważ zużytą kapsułkę wystarczy wyrzucić do kosza. Można więc śmiało stwierdzić, iż jest to bardzo proste rozwiązanie dla bardzo zapracowanych osób.

Jak wkładać kapsułki Dolce Gusto do ekspresu

Jeżeli masz ochotę na mocne espresso bądź aromatyczne latte? Nic prostszego! Wystarczy kawa w kapsułkach i przygotowanie ulubionego macchiato lub małej czarnej staje się niezwykle proste. Wystarczy wybrać dowolny rodzaj kapsułki Dolce Gusto włożyć ją do urządzenia i podłożyć filiżankę. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika naczynie napełnia się gorącym napojem. Należy jednak pamiętać aby kapsułki były kompatybilne z ekspresem.

W jaki sposób dobrać kapsułki do ekspresu?

Każdy producent kapsułek zaznacza do jakich ekspresów są dedykowane jego produkty. Znani producenci kawy posiadają własny system kapsułek. Z tego względu, jeżeli nie zastosujemy się do zaleceń możemy spodziewać się tego, iż ekspres może odmówić nam posłuszeństwa. Warto pamiętać o tym, że poszczególne kapsułki różnią się między sobą kształtem, a także technologią perforacji co sprawia, że dane kapsułki będą działać tylko i wyłącznie w ekspresach zaprojektowanych dla danego producenta kawy takiego jak Nestle czy też Tchibo. Z tego względu jeśli marzy się nam doskonała i szybka kawa powinniśmy pamiętać o odpowiednim doborze kapsułek.

Kapsułki wielokrotnego użytku – poznajemy zalety

Jak już wspominaliśmy kapsułki Dolce Gusto są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Dzięki nim przyrządzimy ulubioną kawę w bardzo prosty i szybki sposób. Wybraną kapsułkę wystarczy umieścić w ekspresie, nacisnąć guzik i gotowe. Po zaparzeniu kawy zazwyczaj pustą kapsułkę wyrzucamy do kosza. Niemniej jednak na rynku dostępne są kapsułki do ekspresu wielokrotnego użytku. Ich niebywałą zaletą jest to, że nie musimy kupować kolejnych kapsułek. Modele do wielokrotnych zastosowań można wykorzystać nawet 60 razy. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również prostota w utrzymaniu ich w czystości. Nadają się do mycia ręcznego jak również i w zmywarce. Kapsułki wielokrotnego użytku są kompatybilne z większością ekspresów, więc nie musimy się obawiać, że coś pójdzie źle.

Kapsułki Dolce Gusto to wyśmienita kawa, którą możemy wykonać bez pomocy doświadczonego baristy. Wystarczy nam tylko ekspres oraz kapsułka z ulubioną odmianą kawy.