Jazda freestyle? Konieczne specjalne narty

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90

Freestyle to dyscyplina narciarska dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Aby rozpocząć swoją przygodę z freestylem, konieczne jest zakupienie odpowiedniego sprzętu narciarskiego. Odpowiednie narty freestyle będą tu niezbędne!

Dyscyplina freestyle w narciarstwie polega na wykonywanie różnych ewolucji, na przykład skoków, podczas jazdy na nartach. Jazda może odbywać się wtedy zarówno po wyznaczonych trasach, jak również poza nimi – jako jazda freeride.

Narty zjazdowe nie do freestyle

Większość osób rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem wybiera narty zjazdowe. To narty o konstrukcji przystosowanej do zjazdu po przygotowanych stokach narciarskich. Narty zjazdowe nie są jednak przeznaczone do jazdy freestyle. Co więcej, zastosowanie ich podczas tego typu zjazdów mogłoby doprowadzić do poważnych wypadków i urazów. Właśnie dlatego każda osoba, która chce rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem freestyle, powinna zdecydować się na narty freestyle – https://sklep.majestyskis.pl/freeski-narty-2/ których budowa odpowiada specyfice tej dyscypliny narciarskiej.

Czym wyróżniają się narty freestyle?

Narty tego rodzaju cechują się przede wszystkim większą elastycznością oraz odpowiednim profilem, dzięki czemu pozwalają one na wykonywanie skoków i innych ewolucji, a przy tym zapewniają możliwość uzyskania optymalnej szybkości i precyzji jazdy nie tylko do przodu, ale także do tyłu. Charakterystycznym elementem nart freestyle jest ich wygięcie na czubkach i końcówkach – taka konstrukcja określana jest jako twin-tip. Dodatkowo, narty freestyle – najczęściej posiadają profil typu rocker, czyli kształt podobny do wygiętej płozy. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie efektownych ewolucji, a także jazda nawet po głębszym śniegu. Również narty freestyle charakteryzują się większą elastycznością niż zwykłe narty zjazdowe. To niezbędne przy skokach oraz innych ewolucjach. Zatem wtedy, gdy chcesz zacząć jazd freestyle, nie zapominaj o tym, aby kupić odpowiednie narty. Teraz można znaleźć je w ofercie wielu sklepów z wyposażeniem narciarskim.