Jakie zalety mają drzwi zewnętrzne PCV?

jakie-zalety-maja-drzwi-zewnetrzne-pcv

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wykończenia domu lub mieszkania. Obecnie producenci stolarki otworowej oferują wiele rodzajów drzwi wejściowych. W ostatnich latach klasyczne drzwi drewniane z elementami stalowymi lub aluminiowymi coraz częściej są zastępowane drzwiami zewnętrznymi, wykonanymi z tworzyw sztucznych, czyli z PVC. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety drzwi zewnętrznych PCV i tłumaczymy, dlaczego warto je kupić.

Drzwi zewnętrzne z PCV, czyli jakie?

Skrót PVC lub PCV stosuje się do opisania polichlorku winylu, czyli jednego z najchętniej stosowanych w różnych branżach tworzywa sztucznego. Z polichlorku winylu wykonywane są różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, akcesoria plastikowe, ale również bardzo ceniona przez specjalistów stolarka okienna. Materiał ten jest tak chętnie wykorzystywany przez działających w różnych branżach producentów przede wszystkim ze względu na to, że PCV odznacza się wieloma istotnymi cechami użytkowymi, m.in. znakomitą wytrzymałością mechaniczną i niską ceną, i w dodatku jest materiałem termokurczliwym, który jest łatwy w obróbce.

Drzwi zewnętrzne PCV takie jak chcesz!

Łatwość obróbki to tylko jedna z wielu zalet PVC, dla klientów ważne jest też to, że wykonane z polichlorku winylu drzwi zewnętrzne mogą mieć w zasadzie dowolny wygląd. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów z firmy BROS w Buku pod Poznaniem, w której ofercie znajdują się wiele rodzajów drzwi zewnętrznych, także drzwi PVC:

Nasi klienci bardzo cenią możliwość nadania drzwiom zewnętrznym z PCV dowolnego koloru i umieszczenia na nich dowolnych elementów ozdobnych. Dzięki temu mają możliwość kupienia takich drzwi wejściowych, które będą się najlepiej prezentowały i idealnie pasowały do innych elementów wykończenia elewacji budynku. Na drzwiach PCV można np. umieścić różne wzory graficzne lub dodać do nich elementy z innych materiałów, np. drewniane, szklane lub metalowe.

Jakie są jeszcze zalety drzwi zewnętrznych PCV?

Drzwi zewnętrzne PCV wyróżniają się dokładnie takimi samymi zaletami, jak okna PCV. Oznacza to, że dzięki takim drzwiom można osiągnąć znakomitą izolację termiczną. To sprawia, że ogranicza się straty ciepła i wysokość rachunków za ogrzewanie wnętrza domu. Wybór drzwi zewnętrznych PCV pozwala również zapewnić w domu dobrą izolację akustyczną. Dzięki nim do wnętrza domu nie będą dochodziły hałasy z zewnątrz, co ma znaczenie zarówno w domach jednorodzinnych, które znajdują się blisko ruchliwej ulicy, jak i w blokach mieszkalnych, w których na klatkach schodowych również dochodzi do powstawania hałasu i trzeba się liczyć z tym, że będą one słyszane także w mieszkaniu.

Dużą zaletą drzwi wejściowych z tworzyw sztucznych są też ich trwałość i wytrzymałość. Drzwi PCV odznaczają się odpornością na wgniecenia i na uszkodzenia mechaniczne. Według specjalistów po zamontowaniu drzwi wejściowych PCV ich wymiana nie powinna być konieczna szybciej niż po 20-30 latach. Jest to więc inwestycja na lata!