Jakie usługi świadczą dekarze?

jakie-uslugi-swiadcza-dekarze

Dekarz to osoba fachowo zajmująca się budową, remontami i konserwacją dachów. Wszystkie te czynności są niezwykle istotne, dlatego warto powierzyć je specjalistom. W zakres usług dekarskich wchodzą jednak rozmaite zadania, które rozpoczynają się na przygotowaniu projektu, a kończą na drobnych pracach wykończeniowych wpływających na ostateczny wygląd i estetykę dachu. Przeczytaj, jakie jeszcze usługi świadczą dekarze.

Projektowanie dachów i doradztwo techniczne

Profesjonalne firmy dekarskie zapewniają kompleksową opiekę swoim klientom, do której zalicza się wykonanie projektu dachu uwzględniającego m.in. jego pokrycie, rodzaj, kąt nachylenia, wielkość i ilość spadów. Na jego podstawie realizowane są montaż oraz budowa konstrukcji. Dach powinien zapewnić bezpieczeństwo i funkcjonalność, dlatego jego projekt musi zostać przygotowany bardzo starannie. Firmy, takie jak Solidny Dekarz, zajmują się również stworzeniem szczegółowego kosztorysu i zestawienia niezbędnych materiałów budowlanych. Takie elementy niezwykle ułatwiają pracę, a jednocześnie umożliwiają inwestorowi oszacowanie kosztów związanych z budową dachu.

Budowa konstrukcji i krycie dachów

Do głównych zadań dekarzy należy oczywiście budowa całej konstrukcji dachowej oraz pokrycie go wybranym rodzajem dachówek. Od jakości przeprowadzonych prac zależy trwałość i solidność konstrukcji, dlatego zawsze zwracaj uwagę na kompetencje, uprawnienia oraz certyfikaty posiadane przez firmę, z którą planujesz współpracować. Najpopularniejszą usługą dekarską jest także krycie dachów:

  • dachówkami ceramicznymi,
  • dachówkami betonowymi,
  • blachodachówkami,
  • papą termozgrzewalną.

Co istotne, wielu polecanych dekarzy oferuje także konserwację i remonty dachu. Warto pamiętać, że regularnie przeprowadzane przeglądy poszycia mogą skutecznie zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, utratą szczelności oraz walorów estetycznych.

Montaż elementów wykończeniowych

Ostatnią, lecz nie najmniej ważną usługą świadczoną przez dekarzy jest montaż elementów wykończeniowych, które wpływają na funkcjonalność, jak i estetykę dachu. Spośród nich warto wymienić orynnowanie oraz podbitkę dachową. Rynny mają na celu skuteczne odprowadzanie zalegającej na dachu wody. Podbitka dachowa natomiast wykazuje duże walory estetyczne, a jednocześnie chroni drewniane elementy więźby dachowej przed wilgocią, a także ingerencją ptaków i owadów. Bardzo ważny jest również właściwy dobór i montaż okien dachowych, które powinny pięknie współgrać z wyglądem dachu, być szczelne, a przy tym zapewniać dostateczną ilość wpadającego na poddasze światła.