Jakie kremy najlepiej sprawdzają się po zabiegach medycyny estetycznej?

jakie-kremy-najlepiej-sprawdzaja-sie-po-zabiegach-medycyny-estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej na ogół wykonuje się w celu poprawy ogólnego wyglądu oraz kondycji skóry. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że każda tego typu ingerencja w jakimś stopniu powoduje uszkodzenie powierzchni ciała. Stąd też należy szczególną wagę przykładać do właściwej pielęgnacji skóry po wykonanych zabiegach estetycznych. Najlepiej w tym celu stosować odpowiednio dopasowane kremy. Dowiedz się, które z nich warto wybrać.

Czego należy unikać po zabiegu medycyny estetycznej?

Skóra po wykonanym zabiegu medycyny estetycznej zwykle jest zaczerwieniona. Często pojawiają się na niej różnego rodzaju zasinienia i obrzęki. Pacjentki i pacjenci, którzy poddali się tego rodzaju operacjom, nierzadko uskarżają się również na pieczenie i swędzenie danej partii ciała. Niejednokrotnie pojawiają się także nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Kojeniu i regeneracji podrażnionej skóry sprzyjają przede wszystkim regularnie stosowane kremy na zakończenie zabiegów estetycznych, ale nie tylko. Równie istotne jest również unikanie czynników, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę. Przez dłuższy czas po zabiegu należy wystrzegać się korzystania z sauny i solarium, zabronione jest też opalanie się na słońcu. Czasem rekonwalescentom po zabiegach medycyny estetycznej zabrania się również wyczynowego uprawiania sportu. Przez co najmniej kilka tygodni trzeba unikać np. treningów fitness czy na siłowni. Zabronione jest też drapanie uszkodzonej skóry. W miarę możności warto również ograniczyć kontakt fizyczny z czworonogami, aby uniknąć zakażenia przenoszonymi przez nie drobnoustrojami.

Najlepsze kremy do pielęgnacji ciała po zabiegu medycyny estetycznej

Na rynku dostępne są różne kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry po zabiegach estetycznych. Szczególnie polecane są preparaty o łatwo wchłaniającej się konsystencji, które lekko natłuszczają i nawilżają ciało. Jednocześnie tworzą na jego powierzchni cienką warstwę ochronną, zabezpieczając ją przed podrażnieniami przez czynniki zewnętrzne. Niektóre takie specyfiki świetnie sprawdzają się przy leczeniu stanów zapalnych skóry, działając na nią jak opatrunek. Osoby po zabiegach medycyny estetycznej z reguły chętnie sięgają również po artykuły o działaniu liftingującym, przeciwzmarszczkowym i rozjaśniającym, takie jak kremy marki Ejal albo Cosmelan dostępne m.in. w sklepie BeautyNova. Ogromną popularnością wśród pacjentów obu płci korzystających z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej cieszą się także specjalne mgiełki do twarzy i ciała o działaniu kojącym.