Jaki wybrać serwis wózków widłowych?

Każda osoba prowadząca firmę wie, że stan techniczny narzędzi pracy determinuje efekty tej pracy. Dlatego serwis wózków widłowych w magazynach powinien być wykonywany regularnie, szczegółowo i precyzyjnie.

Każda osoba prowadząca firmę wie, że stan techniczny narzędzi pracy determinuje efekty tej pracy. Dlatego serwis wózków widłowych w magazynach powinien być wykonywany regularnie, szczegółowo i precyzyjnie. Te trzy kwestie muszą być ze sobą spójne i niezmienne. Przeczytaj i sprawdź jaką ofertę wózków widłowych wybrać i co zrobić, aby stan techniczny Twojej floty magazynowej był dobry.

Sprawdź producenta

Jeśli posiadasz wózek widłowy od określonego producenta, to bardzo ważne jest, aby i serwis pochodził od niego. Jeśli oczywiście istnieje taka możliwość. Wielu producentów dobrych wózków posiada mobilne serwisy lub duże skupiska miejsc, gdzie naprawiają wózki widłowe. Ponadto oferują oni oryginalne części zamienne, które znacząco wydłużają żywotność wózka widłowego.

Sprawdź, czy serwis oferuje regenerację baterii

Regularna regeneracja baterii umożliwia dłuższe użytkowanie pojazdu na jednym ładowaniu. Warto sprawdzić jaką technologię regeneracji używa nasz serwis. Polecana i stosowana przez wielu jest ta oparta na automatyzacji procesu, co umożliwia monitorowanie poszczególnych etapów regeneracji. Każdy z etapów jest rejestrowany w specjalnym systemie komputerowym, i dzięki temu otrzymujemy w pełni transparentny obraz wykonanej regeneracji. Zalety regeneracji baterii, to miedzy innymi: wydłużenie czasy pracy pojazdu na jednym ładowaniu, zredukowanie kosztów związanych z wymianą baterii, ponieważ jej żywotność się zwiększa, ponadto ograniczamy czas przestojów wózka.

Serwis opon

Podstawowa część mechaniczna wózka widłowego – opona. Bardzo często może dojść do uszkodzenia czy przebicia. Dlatego jeśli Twój serwis wózków widłowych oferuje mobilny serwis wymiany opon, jest to oferta bardzo atrakcyjna i przydatna. Serwis zazwyczaj dostępny jest w trzech wariantach:

  • Bezpośrednia sprzedaż opon,
  • Sprzedaż całych kół – opon na felgach,
  • Zakup opon i dojazd technika na miejsce wymiany.

Sprawdź, czy części zamienne są oryginalne

Jeśli posiadasz serwis u producenta swojego wózka – nie ma problemu. Jego części zawsze będą oryginalne. Jednak jeśli Twój serwis pochodzi z innego źródła – sprawdź, czy części wykorzystywane są oryginalne czy nie. Jeśli nie są, to bardzo ważne jest, aby sprawdzić ich jakość. Poszukać opinii innych użytkowników tych komponentów.

Sprawdź usługi dodatkowe

Niektóre serwisy w ramach usług dodatkowych oferują szklenie z zakresu wymiany i napraw niektórych części wózka. Jest to dobre rozwiązanie jeśli posiadasz wyszkolonych pracowników, którzy posiadają umiejętności i chcą się nauczyć samodzielnego serwisowania (przynajmniej w jakiejś części) wózka widłowego.