Jaki upominek dla babci i dziadka?

Każdy z nas ma wśród swoich najbliższych starsze osoby. Styczeń jest miesiącem szczególnym, ponieważ każda babcia i dziadek mają w nim swoje święto czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. W ciągu roku dochodzą jeszcze inne okazje jak życzenia urodzinowe, czy imieninowe.

W związku z powyższym wnuczęta przygotowują życzenia, upominki, spotkania rodzinne, uroczystości. O ile życzenia nie stanowią dla wnucząt większego problemu, tak wybór upominku może sprawić większą trudność i zająć więcej czasu.
Przygotowując się do tej uroczystej chwili nie należy ograniczać się do życzeń i kwiatów. Powinniśmy wiedzieć jakie kwiaty lubi babcia czy dziadek, by nie popełnić gafy.
W przypadku prezentów to dorośli i dzieci mogą je zakupić lub wykonać własnoręcznie. Prezent powinien być niepowtarzalny, wyjątkowy, szczególny, od siebie, od serca.

Co można zrobić czy kupić babci i dziadkowi?

Jeśli jeszcze ktoś nie podjął decyzji może skorzystać z tego spisu. Może coś przypadnie do gustu.
Prezentem dla babci i dziadka mogą być naczynia codziennego użytku ozdobione odpowiednim obrazkiem bądź fotografią, napisem, sercami itp. Będzie to: kubek, filiżanka, dzbanek, kufel.

Inne upominki to skarpetki, poduszka, książka, rękawice kuchenne, ramka ze zdjęciem, laurka, szalik, portfel, bransoletka, korale.
Wnuczęta dla swoich babć i dziadków mogą wykonać upominki własnoręcznie.
Dzieci maja możliwość wykonania laurki dla babci i dziadka np. w kształcie serca. Mogą wyrecytować w tym dniu wiersz, a także zaśpiewać piosenkę.