Jaki rodzaj bramy garażowej sprawdzi się przy małym podjeździe?

jaki-rodzaj-bramy-garazowej-sprawdzi-sie-prz-malym-podjezdzie

Bramy garażowe, jakie są, każdy widzi – można by trawestować znane powiedzenie. Wówczas jednak umknęłaby nam cała złożoność ich budowy oraz różnorodność rozwiązań i koncepcji konstrukcyjnych. Choć większość z nich wygląda podobnie, to różnią się jednak sposobem działania i metodą montażu. Dowiedz się, jaki rodzaj bramy garażowej sprawdzi się przy małym podjeździe?

Bramy garażowe – wygoda i bezpieczeństwo

Bramy garażowe powinny być na wyposażeniu każdego garażu, zarówno wolnostojącego, jak i wbudowanego w bryłę budynku. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed włamaniem oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Automatyczne bramy garażowe sterowane pilotem lub za pomocą smartfona zapewniają wygodny dostęp, ułatwiając wjazd i wyjazd z garażu bez konieczności opuszczania auta. Nowoczesne i estetyczne bramy doskonale komponują się z różnego typu architekturą, wyróżniając się oryginalny designem lub wtapiając się dyskretnie w fasadę budynku. Ważną funkcją bramy garażowej jest także ochrona przed utratą ciepła z wnętrza garażu.

Różne bramy i sposoby otwierania

Jak wyjaśniają handlowcy firmy produkcyjno-usługowej Dario z Rabki Zdrój, która jest producentem systemów zaciemniania wnętrz i bram garażowych, w celu zaspokojenia potrzeb klientów, produkowanych jest kilka systemów bram garażowych. Najczęściej wyróżnia się:

  • Bramy segmentowe wykonane z płyt warstwowych lub z wytłaczanych paneli blaszanych, które podczas pracy bramy przesuwają się po równoległych prowadnicach umieszczonych poziomo pod sufitem lub pionowo ponad nadprożem.
  • Bramy rolowane z połączonych poziomych paneli, które podczas otwierania się nawijane są na wał kasety przymocowanej do nadproża umocowanego na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia.
  • Bramy uchylne składające się z jednego skrzydła, wykonanego z blachy ocynkowanej, paneli PCV lub boazerii drewnianej. Bramę uchyla się poprzez uniesienie skrzydła, w czym pomaga specjalny mechanizm, niwelujący ciężar skrzydła za pomocą ciężarków lub sprężyn.

Które z bram garażowych sprawdzą się na małym podjeździe?

Przy wyborze bramy garażowej, warto wziąć pod uwagę ilość przestrzeni przed garażem. Z pewnością przy małym podjeździe nie sprawdzą się bramy otwierane na bok dwuskrzydłowe, a tym bardziej w wersji jednoskrzydłowej. Również bramy uchylne wymagają pewnej przestrzenie do ich wygodnego otwierania. Alternatywą pozostają bramy rolowane oraz bramy segmentowe. Ich otwieranie nie wymaga przestrzeni przed wjazdem. Unoszą się pionowo wzdłuż prowadnic i wygodnie chowają do wnętrza garażu. Dzięki temu można je także montować w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę.