Czy każda kobieta może zostać modelką? Wydaje się to dla młodych dziewcząt zawód idealny. Niestety w praktyce świat tej profesji niekoniecznie będzie wyglądać różowo. Tak jak w innym zawodzie, konieczne jest doświadczenie zawodowe, predyspozycje i oczywiście bardzo ciężka codzienna praca.
Co trzeba zrobić, aby pracować w modelingu?
Wielu młodym kobietom oraz uczennicom wydaje się, że trzeba mieć tylko nieziemskie ciało i dobre chęci, aby zostać profesjonalną modelką. W praktyce jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Trzeba mieć też osobowość i we właściwy sposób się poruszać, ale także mieć głowę na karku. Codziennie widzimy w przestrzeni internetowej lub w telewizji rozmaite reklamy pokazujące piękne kobiety. Foldery reklamowe z odzieżą to także nierzadko zjawiskowe kobiety o perfekcyjnych kształtach. Warto tu oczywiście zauważyć, że na przestrzeni dziesięcioleci kanon piękna bardzo intensywnie się zmieniał. Za każdym razem, więc osoby, które starają się pracować w jakiejś agencji modelek, muszą nadążać za takimi zmianami. Najważniejsze to zrozumieć, że jest to ciężka praca, którą trzeba wykonywać każdego dnia, a jest ona porównywana bardzo często do sportów wyczynowych. Niejednokrotnie kobiety zatrudnione w agencjach modelek muszą natychmiast chudnąć i przerzucić się na przykład na jakąś drastyczną dietę, co jest rzeczywiście czasami karkołomnym przedsięwzięciem.
Jak musi wyglądać współcześnie modelka?
Bardzo interesujące jest to, że w dzisiejszych czasach to, jak ma wyglądać modelka, nie będzie wcale dyktowane przez obiektywne wskazania estetyczne, ale przez rynek. To właśnie aktualne potrzeby będą dyktowały, czy modelka ma mieć sylwetkę sportową, czy też powinna mieć twarz typowo antropogeniczną. Oczywiście są pewne warunki, które się nie zmieniają i mogą być uznane za stale obecne w tej branży. Przede wszystkim modelka musi mieć zdrową skórę. Nie powinna mieć żadnych blizn i znamion. Mile widziane są także zadbane włosy i oczywiście symetryczna sylwetka. Dodatkowo agencje modelek poszukują zwykle kobiet, których wzrost waha się pomiędzy 174 – 180 cm. Oczywiście nie znaczy to, że jeżeli kobiety są niższe, to nie zatrudni ich żadna agencja modelek łódź lub inne miasta polskie są dowodem na to, że takie kobiety mogą znaleźć pracę również w sferze foto modelingu. To też bardzo intensywnie rozwijająca się branża, a zatrudnienie w takim miejscu może być bardzo dochodowe. Warto też zwrócić uwagę, że duży biust raczej nie jest mile widziany, a poza tym kobieta, która chce zostać modelką, musi mieć wąską talię, ale także płaski i dobrze umięśniony brzuch.
Branża modelingu otwiera się na kobiety plus size
Interesującym zjawiskiem w branży modelingu jest także zainteresowanie modelkami plus size. Tak jak inne sfery życia gospodarczego, również branża modowa przechodzi bardzo intensywną rewolucję. Duży wpływ ma na to obyczajowość. Powoli zrywa się z wizerunkiem kobiet bardzo szczupłych, które były przez jakiś czas uważane za ideał piękna. W wielu okolicznościach miało to bardzo destrukcyjne następstwa typowo społeczna. Wiele młodych osób zaczęło się drastycznie odchudzać, naśladując właśnie takie osoby. Prowadziło to niejednokrotnie do anoreksji lub bulimii. Dlatego zaczęto lansować bardziej racjonalny kanon piękna. Kolorowe czasopisma i portale zaczęły coraz częściej pokazywać kobiety o większej wadze, ale jednocześnie wciąż piękne. Ta branża ma bardzo duży wpływ na oddziaływanie społeczne i społeczną świadomość. W ten sposób też zaczęła rosnąć tolerancja wobec osób, które mają nieco większe wymiary.
Jakie są najlepsze rady dla przyszłych modelek?
Wybór takiego zawodu to będzie wiele wyzwań, ale także mnóstwo zadowolenia z wykonywanej pracy i oczywiście częste podróże. Dlatego warto kierować się tutaj pewnymi podstawowymi zasadami. Przede wszystkim, jeżeli jakaś młoda kobieta chce zostać modelką, to musi uwierzyć w siebie i być przekonana o swoich zaletach. Poza tym trzeba znaleźć odpowiednią agencję, która została sprawdzona i ma kontakty w największych miastach. Poza tym nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach, bo kariera zawodowa to nie są tylko i wyłącznie sukcesy.