Jak zapakować paczkę do wysyłki? 3 praktyczne wskazówki

Jak zapakować paczkę do wysyłki? 3 praktyczne wskazówki

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać przesyłkę do rodziny, czy może zajmujesz się pracą w branży e-commerce, powinieneś wiedzieć, jak poprawnie zapakować paczkę do wysyłki. Wybór odpowiednich akcesoriów oraz przestrzeganie kilku prostych wytycznych to czynniki, które sprawią, że przesyłana zawartość dotrze bezpiecznie w ręce adresata. Zastanawiasz się, jak właściwie przygotować pakunek? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości w tym obszarze!

Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Jeśli wysyłasz paczkę, to bez wątpienia zależy Ci na tym, aby jej zawartość była bezpieczna w trasie. Za ewentualne uszkodzenia, które wynikają z nieprawidłowego zapakowania, odpowiadasz Ty – nie kurier czy poczta. O czym powinieneś zatem wiedzieć, zanim przekażesz pakunek przewoźnikowi?

1. Zawsze pakuj przesyłkę w karton

Częstym dylematem przy szykowaniu przesyłek jest to, w co je zapakować. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – w karton! Dlaczego? Pudełka wykonane z solidnej tektury znacznie przewyższają popularne obecnie foliopaki. Taki materiał będzie świetnie amortyzował upadki. Ponadto zabezpieczy zawartość przed zabrudzeniami, a także szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Pamiętaj przy tym, aby dopasować dobry rozmiar kartonu. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe pudełko może przyczynić się do uszkodzenia produktu.

2. Pamiętaj o zabezpieczeniu zawartości

Zanim zamkniesz paczkę, musisz upewnić się, że jej zawartość jest odpowiednio zabezpieczona – szczególnie gdy przesyłany produkt może się rozbić czy obić. W takim przypadku koniecznie owiń go folią bąbelkową lub zwykłym, pomiętym papierem. Następnie umieść dodatkowe wypełniacze w pustych przestrzeniach paczki, tak aby produkt nie przemieszczał się po pudełku.

3. Postaw na folię stretch

Zależy Ci na anonimowej przesyłce? A może chcesz mieć pewność, że dotrze do adresata bez obaw o zamoczenie czy zabrudzenie? W takim razie powinieneś owinąć paczkę czarną folią stretch. To niezwykle wydajny, elastyczny produkt, który jest absolutnym must have, jeżeli często wysyłasz paczki. Takie folie dostępne są w różnych rozmiarach – w zależności od tego, czy będziesz ich używał ręcznie, czy będziesz pakować przesyłki maszynowo, przyda Ci się wariant o innym wymiarze.

Skoro wiesz już, jak zapakować paczkę do wysyłki, to teraz powinieneś zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne do tego akcesoria. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w e-sklepie Goodwell. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy doskonale potrafią określić Twoje potrzeby i oczekiwania. Kupisz tam nie tylko standardowe pudełka, ale także opakowania e-commerce, przekładki tekturowe, folie pakowe oraz solidne taśmy.