Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Kiedy pandemiczny zawrót głowy w końcu dobiegnie końca, ludzie zaczną masowo wyjeżdżać na urlopy, weekendy, czy krótsze wypady za miasto. To doskonała okazja dla złodziei, którzy w pustych domach wypatrują okazji. Dowiedz się jak zabezpieczyć swój dom przed nieproszonymi gośćmi, poznaj najprostsze sposoby i zobacz jak wdrożyć je na własnej inwestycji.

Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Podróże nie zawsze wiążą się z samą przyjemnością. Z jednej strony mamy perspektywę miło spędzonego czasu, którą z drugiej strony często zakłóca troska o pozostawiony dom i jego zawartość. Nie tylko dłuższa nieobecność potrafi zachęcić złodziei do niepożądanej wizyty w naszym domu. Czasami wystarczy jedna noc, aby doszło do włamania. Trochę lepsze zamki i drobne zabezpieczenia rodem z filmu “Kevin sam w domu” mogą często nie wystarczyć.

Jakie możliwości zabezpieczeń daje nam w dzisiejszych czasach technika? Czy są one skuteczne w walce z wykwalifikowanymi złodziejami? W dalszej części artykułu, podpowiemy Ci, jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem.

Codzienne elementy zewnętrznego wyposażenia

Niezwykle ważnym elementem odstraszającym złodzieja, będzie odpowiednio wybrane ogrodzenie posesji – zarówno pod względem transparentności, budowy jak i wysokości. Jeśli swój wybór postawisz na ogrodzenie transparentne, złodziej będzie bardziej widoczny i łatwy w obserwacji. Zwiększa to również szansę na zaalarmowanie policji przez zaniepokojonego sąsiada lub przechodnia. W kwestii konstrukcji, warto zastanowić się nad ostrym zakończeniem, które uniemożliwi jego łatwe przeskoczenie.

Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem są też videofony. Przekazują one obraz osoby naciskającej na dzwonek. Wiele modeli posiada funkcję rejestracji i zapisu obrazu, co jest niezwykle przydatne w identyfikacji przestępcy. Taki videofon sprawdzi się w bieżącej weryfikacji gościa jak i w odtworzeniu nagrań w celu sprawdzenia, czy na naszej posesji nie kręcił się badający teren złodziej. Część z nich daje również możliwość przekierowania obrazu i głosu na podany numer telefonu. Są to jednak półśrodki w zachowaniu bezpieczeństwa. Jaką metodę wybrać, aby podczas swojej nieobecności w domu, nie martwić się o jego bezpieczeństwo?

Systemy zabezpieczeń technicznych

Systemy alarmowe i monitoringu video to wiodące środki zabezpieczeń technicznych przeznaczone do walki ze złodziejami. Czasami już sama obecność kamer lub głośny dźwięk alarmu odstrasza niechcianych gości. Firmy ochroniarskie oferują obecnie wiele wariantów i konfiguracji systemów ochrony, które mogą realnie zabezpieczyć Twój dom.

Mniej zaawansowanym rozwiązaniem zabezpieczenia posesji i domu są klasyczne systemy alarmowe, które za pomocą czujników wyłapują każdy niechciany ruch lub odchylenia temperatury w obrębie naszej posesji i wysyłają informację drogą radiową lub telefoniczną do centrum monitoringu, co skutkuje uruchomieniem alarmu i szybką interwencją Ochrony.

Obecnie najbardziej zaawansowaną formą zabezpieczeń przed włamaniem są tak zwane inteligentne systemy monitoringu wizyjnego, których obraz na bieżąco analizują zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. W przypadku wyłapania jakichkolwiek nieprawidłowości w nadawanym obrazie alarmują one centralę firmy ochroniarskiej, która może zareagować na wiele sposobów, jak np. wezwać patrol lub inne właściwe służby do chronionego obiektu, wydawać głośne komendy głosowe nieproszonym gościom oraz uruchomić alarm dźwiękowy. Sam alarm i jego intensywny dźwięk zazwyczaj skutecznie i raz na zawsze odstraszają złodzieja, dodatkowe komendy głosowe jeszcze bardziej wzmagają ten efekt.

W kwestii ochrony swojego domu i rodziny, nie warto tracić czasu i pieniędzy na eksperymenty oparte na półśrodkach, które finalnie mogą okazać się niewystarczające. W tym przypadku może pomóc nam agencja ochrony Wrocław. Warto zaufać sprawdzonej firmie z wieloletnim stażem, podpartym dodatkowo dobrymi opiniami Klientów. Jaką w takim razie agencje ochrony wybrać?

ASCO Security Prawdziwa Ochrona

Najskuteczniejsze i najpewniejsze zabezpieczenie zapewni nam ochrona, która oferuje całodobowe usługi związane z monitoringiem wskazanego obiektu lub osób – Agencja Ochrony ASCO. Pod jej dowództwem mieści się jedno z najnowocześniejszych centrum monitoringu w Polsce. Firma ASCO oferuje nie tylko rejestrowanie sygnałów włamaniowych, ale również zalaniowych i pożarowych, ochronę VIP, konwojowanie wartości i wiele, wiele innych.

ASCO to renomowana firma z 30-letnim stażem! Jako jedna z pierwszych w kraju, otrzymała Koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych na prowadzenie działalności gospodarczej opartej na usługach ochrony osób i mienia. Lata praktyki, szkoleń i nieustannej poprawy jakości usług, gwarantują niezawodność i szybkość reakcji w tak przykrych sytuacjach jaką są próby włamania do naszej posesji.