Jak wykorzystać tkaniny w aranżacji wnętrza? 3 pomysły

Aranżacja pomieszczeń to istotna kwestia – w końcu wnętrze powinno nie tylko zapewniać komfort i być odzwierciedleniem „ja” jego właściciela. Ciekawym sposobem na uczynienie z pokoju przyjaznego miejsca jest odpowiednie wykorzystanie tkanin – sprawdź, do czego pasują!

Zasłony – nie tylko banalne i nudne

Firany, rolety i zasłony to element występujący razem bądź osobno w niemal każdym domu. W przypadku tych ostatnich możemy postawić na autorską inwencję nawet bez większego zaawansowania krawieckiego. Zaopatrując się w odpowiedni materiał, jesteśmy w stanie spersonalizować zasłony zarówno pod względem gabarytów i właściwości, jak i pod kątem indywidualnego gustu wizualnego. Aktualnie na topie są cienkie, aksamitne tkaniny, w zastępstwie dla tych ciężkich i przytłaczających!

Znaczące szczegóły – udekoruj swój dom

Poduszki, narzuty, bibeloty, a nawet obrusy są wisienką na torcie dobrze udekorowanego pokoju. Wszystkie te przedmioty mogą mieć różnoraki styl. Poduszka może być prosta i jednolita, albo emanować barokowym przepychem. Obrus, pierwotnie kojarzony ze śnieżną bielą, teraz często spotykany jest w wielokolorowym, wręcz fantazyjnym wariancie. Podobnie jak w przypadku zasłon, można wszystkie te elementy wykonać ręcznie ze sprawdzonej, samodzielnie wybranej tkaniny o określonej fakturze i estetyce. Wbrew pozorom, nie wymaga to tytanicznego nakładu pracy, a uzyskany efekt jest dużo bardziej satysfakcjonujący, niż zakup gotowego produktu.

Nowoczesne okładziny – nutka luksusu

Tekstylne okładziny ścian to ciekawa alternatywa dla farb i tapet. Nie muszą one pokrywać całej powierzchni: wystarczy, aby wpasowywały się w charakter pomieszczenia, nadając mu ciepłego i komfortowego klimatu. Okładziny to nie tylko dekoracja ścian: doskonałym przykładem są zagłówki w sypialniach, nierzadko o dużych rozmiarach, bogato dekorowane za pomocą okładzin. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby z wykorzystaniem nowych materiałów dać drugie życie nawet najbardziej wiekowym meblom.

Tkaniny nadają charakter każdemu pomieszczeniu, odmieniając jego wygląd. Odpowiednie produkty i materiały do pomysłowego i modnego ozdobienia wnętrz tkaninami znajdziecie na https://dekoma.eu/pl/.