Jak wybrać zagłówek do łóżka tapicerowanego?

Łóżko z zagłówkiem doceni z pewnością każdy miłośnik wieczornego czytania lub oglądania telewizji przed snem. Niektóre meble są już fabrycznie wyposażone w wezgłowie, inne ich nie posiadają i konieczne jest wtedy sięgnięcie po oddzielne rozwiązanie. Odpowiedni dobór zagłówka może podnieść funkcjonalność łóżka i z pewnością osłoni ścianę. Jaki zagłówek wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego zagłówek jest ważny?

Nie wszystkie łóżka tapicerowane, które możemy znaleźć w sklepach, są wyposażone w zagłówek, a niektórzy preferują nawet zakup tych mebli bez nich, aby zrobić go samodzielnie. Zagłówek pełni ważną rolę w łóżku, ponieważ wpływa na podniesienie jego funkcjonalności:

  • osłania ścianę od pleców, poduszek, głowy i tym samym chroni jej powierzchnię przed ścieraniem i zabrudzeniami,
  • sprawia, że poduszki nie zsuwają się za łóżko,

Ponadto element ten podnosi komfort korzystania łóżka, ponieważ umożliwia wygodne oparcie się, czytanie książek, czy też oglądanie telewizji.

Jakie są rodzaje wezgłowia?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych zagłówków do łóżek tapicerowanych. Oprócz tych, które są integralną częścią najważniejszego mebla w sypialni, dużą popularnością cieszą się oddzielne modele. Takie modele łóżek, jak na stronie https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/, to wygodne rozwiązanie, które pozwala dostosować wezgłowie wraz z łóżkiem do indywidualnych preferencji. Skupiając się jednak na zagłówku do łóżka tapicerowanego, jest on dostępny w wielu formach, wymiarach i kolorach. Może on być wykonany z tkaniny syntetycznej, naturalnej, z mieszanki materiałów, skóry lub ekoskóry. Ogromną zaletą wezgłowia tapicerowanego jest miękkość i elegancki wygląd. Świetnie komponuje się on z aranżacjami klasycznymi, jak i retro czy też nowoczesnymi. Dużą różnicę w tym przypadku robią zdobienia i pikowania, które może, ale nie musi być.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru zagłówka do łóżka tapicerowanego?

Wybierając zagłówek do łóżka tapicerowanego, należy zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych aspektów:

  • rozmiar – zagłówek powinien być dopasowany do wymiaru łóżka i należy uwzględnić jego wysokość oraz szerokość, w szczególności, jeśli sypialnia znajduje się na poddaszu,
  • kolor – ważne jednak, aby idealnie komponował się z kolorem łóżka,
  • estetyka – zagłówek musi stanowić integralną część aranżacji całego wnętrza, aby jego wystrój był spójny i estetyczny,
  • materiał wykonania – do wykonania zagłówka wykorzystuje się wysokiej jakości tkaninę, którą obija się drewno lub płytę MDF. Charakteryzuje się ona trwałością i odpornością na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Warto ją wybrać w taki sposób, aby nawiązywał do pozostałego wyposażenia wnętrza,

Zagłówek to istotny element wygodnego łóżka do spania. Jest on oparciem podczas siedzenia oraz świetnie sprawdza się, jako ochrona ściany przed zabrudzeniami ściany, a dobrze wybrany podkreśla wystrój wnętrza i dodaje mu ciekawszego charakteru.