Jak wybrać suszarkę do ubrań?

Jak wybrać suszarkę do ubrań?

Suszarka do ubrań to jeden z tych sprzętów, które usprawniają wykonywanie codziennych, domowych obowiązków. Nie dość, ze nie ma konieczności zagracania mieszkania suszarką, czy montażu sznurków w łazience, to jeszcze pranie przyjemnie pachnie i jest suche niemal od ręki. Ale o zaletach suszarki do ubrań nie trzeba nikogo przekonywać, warto zatem sprawdzić czym się kierować przy wyborze najlepszego modelu.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do ubrań?

Na stronie internetowej Paniagd.pl zajdziesz testy oraz porówiania sprzętów domowych. Jednakże nie każda suszarka do ubrań będzie odpowiednia dla wszystkich. Głębokość suszarki odgrywa dość istotną rolę, zwłaszcza w małych łazienkach w blokach, kiedy każdy centymetr jest na wagę złota. Najpłytsze suszarki mogą mieć rzeczywistą głębokość około 50 centymetrów. W przypadku ustawiania pralki i suszarki w słupku, koniecznie należy pamiętać, aby pralka, stanowiąca podstawę, nie była płytsza od suszarki o więcej niż 11 centymetrów. Załadunek suszarki powinien być zbliżony do załadunku pralki, wtedy będzie można swobodnie wysuszyć całe pranie. Na koniec warto wziąć pod uwagę kierunek otwierania drzwiczek. Suszarka do ubrań powinna mieć taki sam kierunek otwierania drzwi co pralka, zwłaszcza jeśli ustawione są w słupku. Można też pokusić się o model z możliwością obustronnego montaży drzwi.

Suszarka do ubrań z pompą ciepła czy bez?

Suszarka do ubrań z pompą ciepła suszy ubrania wolniej, ale używa znaczniej mniej energii, co przekłada się na dość sporą oszczędność pieniędzy. Ubrania są delikatnie ogrzewane w temperaturze do 500C, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniu i z pewnością posłużą przez dłuższy czas. Suszarka do ubrań bez pompy ciepła nagrzewa ubrania do temperatury około 750C. W praktyce oznacza to krótszy czas suszenia. Za tym modelem przemawia również niższy koszt samego urządzenia, ale rachunki za prąd mogą ulec zmianie, co w rezultacie przełoży się na znacznie wyższe koszty użytkowania. Ciekawym kompromisem jest suszarka do ubrań hybrydowa. Pozwala na wybór sposobu suszenia w zależności od chwilowych potrzeb.