Jak wybrać restaurację na organizację imprezy okolicznościowej?

jak-wybrac-restauracje-na-organizacje-imprezy-okolicznosciowej

Wybór restauracji na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Jest wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na konkretny obiekt. Wielkość sali, jej wystrój, a także restauracyjne menu – te wszystkie czynniki mogą odgrywać mniejszą lub większą rolę w podejmowaniu decyzji. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Kryteria wyboru lokalu restauracyjnego

Imieniny, urodziny czy też obiad komunijny stanowią doskonałą okazję, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Nie każdy ma jednak warunki, aby tego rodzaju przyjęcie urządzić w swoim własnym domu. Dlatego spora część osób decyduje się na organizację takiej imprezy w restauracji, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Aby jednak impreza była udana, powinniśmy wybrać taki lokal, który jak najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom. Pierwszą rzeczą, na która powinniśmy zwrócić uwagę, jest wielkość sali. Jest ona uzależniona od liczby gości, dlatego znając wszystkich uczestników imprezy, możemy zacząć rozglądać się za odpowiednią salą. Przykładowo, w Gdańsku możemy wynająć dużą salę konferencyjno-bankietową, która jest w wstanie pomieścić ponad 100 gości!

Drugą, nie mniej ważną kwestią, jest menu danej restauracji. Ważne jest, aby potrawy były świeże i sezonowe, z możliwością dopasowania menu do konkretnych potrzeb, np. osób na diecie wegetariańskiej. Najlepiej byłoby uprzednio odwiedzić dany lokal, aby przekonać się osobiście, czy smakują nam serwowane w nim potrawy. Warto wtedy zwrócić uwagę także na kwestię obsługi, czyli na kelnerów. Dla wielu osób ważny jest także dogodny dojazd, nie tylko samochodem, lecz także komunikacją miejską. Np. w Gdańsku warunki takie spełnia restauracja Garnizon, która jest doskonale zlokalizowana, a do tego posiada łatwy dojazd i liczne miejsca parkingowe.

Dodatkowe atuty

Atutem restauracji będzie również możliwość wyjścia na taras, co może być szczególnie ważne w przypadku imprez organizowanych w porze letniej. Z tego samego względu należy także zwrócić uwagę na obecność klimatyzacji w sali bankietowej. Dla osób o podejściu estetycznym ważne jest także, aby sala dobrze się prezentowała. Jeżeli więc spełnia ona wszystkie powyższe kryteria, a do tego posiada ciekawy wystrój, jak np. egzotyczną roślinność, przyjemną kolorystykę czy inne atrakcyjne wizualnie elementy, to tym bardziej powinno nas to przekonać do jej wyboru.