Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Odpowiadamy!

Szukasz idealnego ubezpieczenia turystycznego? To doskonała decyzja! Wyjazd na urlop bez odpowiedniej polisy stanowi zbyt duże ryzyko. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania dostępnych ofert i gdzie tak naprawdę ich szukać.

Zwróć uwagę na wartość polisy

Podstawę polisy turystycznej stanowią ubezpieczenie medyczne i koszty ratownictwa medycznego. Dostosuj wartość ubezpieczenia do miejsca, w które się udajesz. Przykładowa kwota 200 000 zł może wydawać się bardzo wysoka, ale weź pod uwagę, że leczenie za granicą bywa naprawdę drogie, szczególnie gdy w grę wchodzą ewentualne poważniejsze zabiegi oraz transport medyczny do kraju. Wspomniane 200 000 zł to minimalna wartość polisy na bezpieczną podróż po Europie. Jeśli natomiast udajesz się dalej, zwłaszcza do USA lub Kanady, gdzie koszty leczenia są najwyższe na świecie, poszukaj polisy o dużo wyższej wartości.

Dostosuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Współczesne porównywarki internetowe takie jak KioskPolis.pl (https://kioskpolis.pl/) i dostępne tam ubezpieczenia turystyczne zakładają wiele dodatkowych wariantów i rozszerzeń, do których należą:

  • ubezpieczenie OC turystyczne,
  • ubezpieczenie NNW,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • ubezpieczenie na wypadek aktów terroryzmu,
  • zdarzenia po alkoholu,
  • zwrot kosztów w przypadku odwołania noclegów,
  • ubezpieczenie dla sportowców (również amatorów).

Warto dobrze zastanowić się, jakie aktywności będziesz podejmować w trakcie urlopu, a także jakie ryzyko może wiązać się z wybraną destynacją. Polisa NNW i turystyczne OC należą do najczęstszych wyborów świadomych urlopowiczów, którzy dobrze wiedzą, jakie trudności mogą ewentualnie napotkać w trakcie swojego wyjazdu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. W tym dość obszernym dokumencie zawarte będą kluczowe definicje dotyczące poszczególnych zdarzeń, a także dokładny zakres ochrony i ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Nie kupuj polisy, jeśli nie rozumiesz wszystkich jej warunków. W takiej sytuacji warto skonsultować się ze specjalistą.

Skorzystaj z doświadczeń dotychczasowych klientów

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej kilka produktów ubezpieczeniowych dokładnie spełni Twoje oczekiwania – przynajmniej na papierze. W takim przypadku warto oczywiście kierować się ceną, ale nie tylko. Zapoznaj się także z opiniami dotychczasowych klientów, którzy mieli już okazję skorzystać z danej polisy, a przynajmniej z usług firmy ubezpieczeniowej w praktyce. Zwróć uwagę, czy pomoc jest organizowana szybko, czy obejmuje placówki medyczne znajdujące się w pobliżu i czy komunikacja z towarzystwem ubezpieczeniowym jest sprawna. Kolejne ważne kryterium to ewentualna częstotliwość sytuacji, w których ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Nie traktuj wszystkich opinii znalezionych w internecie jako wyroczni, ale weź je pod uwagę. Najlepiej skorzystać jednak przede wszystkim z opinii zaufanych znajomych.

Porównaj jak najwięcej ofert

Aby dokonać świadomego wyboru polisy turystycznej, porównaj jak najwięcej ofert. Umożliwi Ci to internetowy kalkulator, który znajdziesz na przykład pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Internetowe porównywarki ubezpieczeniowe dają nie tylko możliwość czytelnego zestawienia ze sobą proponowanych ofert, ale również szybkiego zakupu wybranej polisy bez wychodzenia z domu!