Jak używać poduszki do karmienia?

jak-uzywac-poduszki-do-karmienia

Karmienie noworodka i niemowlaka będzie przebiegało w komforcie zarówno dla rodzica, jak i dziecka, jeśli maluch będzie leżał na poduszce do karmienia. Zarówno karmienie piersią, jak i mlekiem modyfikowanym wymaga przebywania w pozycji siedzącej. Aby w trakcie karmienia ciało było ergonomicznie ustawione, wymaga wsparcia. Poduszka do karmienia to idealne rozwiązanie, jeśli jest prawidłowo używane. Jak zatem karmić malucha korzystając z tzw. rogala do karmienia?

Dlaczego poduszka do karmienia jest tak wygodna?

Warto zauważyć, że największą wygodę i stabilność pozycji zarówno dziecka, jak i rodzica, może zapewnić tylko specjalna poduszka do karmienia. Zwykłe poduszki nie posiadają wypełnienia w postaci mikroperły, która naturalnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka. Można ją z łatwością ugniatać i formować. Polistyren ekspandowany to atestowany materiał z gwarancją bezpieczeństwa potwierdzoną certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Jest więc bezpieczny dla noworodków i niemowlaków, szczególnie tych, u których pojawiają się pierwsze objawy alergii. Poszewka z miękkiej bawełny jest miła w dotyku i delikatna dla wrażliwej skóry maluszka. Kształt rogala pozwala ułożyć dziecko w najbardziej dla niego wygodnej pozycji umożliwiającej bezpieczne picie mleka.

Jak stosować poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia ma więcej zastosowań niż sama nazwa wskazuje. Podstawową funkcją jest oczywiście ułatwienie karmienia. Podczas tych czynności poduszkę kładzie się na kolanach, a boki rogala owija wokół talii. Na poduszce należy położyć maluszka w pozycji umożliwiającej swobodne spożywanie mleka. Jak podkreśla sklep dziecięcy For Kids, główka dziecka powinna znajdować się nieco wyżej niż reszta ciała. Poduszkę można zakupić jeszcze na wiele tygodni przed pojawieniem się maluszka na świecie. Kształt rogala umożliwia wygodną pozycję podczas spania kobietom w ciąży. To również gadżet, który stosowany jest przez rodziców już po zakończeniu okresu karmienia mlekiem. Sprawdza się jako zabezpieczenie i osłonka podczas drzemek dziecka, a także jako wsparcie i podpora podczas pierwszych prób siadania.

Jaką poduszkę do karmienia wybrać?

Producenci akcesoriów do karmienia oferują wiele rozwiązań. Wśród najpopularniejszych poduszek do karmienia znajdują się duże rogale o wymiarach 300 × 30 cm, sprawdzające się idealnie do spania i karmienia, a także mniejsze o wymiarach 190 × 32 cm. Wybierając model poduszki, warto zwrócić uwagę na to, czy poszewka i wypełnienie posiadają odpowiednie certyfikaty.