Jak urządzić komfortowy i funkcjonalny przedpokój?

Przedpokój to jedna z najbardziej niedocenianych przestrzeni w domu. Pomimo że jest to dosłownie pierwsze pomieszczenie, które widzą nasi goście, zazwyczaj nie przywiązujemy aż tak dużej wagi do jego wystroju. Jest to błąd. Co prawda, zazwyczaj nie ma tam wystarczająco dużo miejsca, aby pozwolić sobie na aranżacyjną swobodę, jednakże odpowiednio dobrane meble mogą spowodować, że przestrzeń ta będzie sprawiała wrażenie bardziej poukładanej i dobrze wykorzystanej. O czym warto pamiętać?

Komody w przedpokoju? Czemu nie!

Przedpokój to dobre miejsce na przechowywanie wierzchnich elementów garderoby. Na pewno nie raz się zdarzyło, że po wyjściu na zewnątrz pogoda zmuszała nas do cofnięcia się po szalik lub rękawiczki. Jeśli jednak przechowywane są one w innym pomieszczeniu, konieczne jest nierzadko przejście przez cały dom w pełnym rynsztunku. Dlatego warto w przedpokoju umieścić komodę, która dzięki mniejszym gabarytom niż szafa, pozwala na pozostawienie wrażenia wolnej przestrzeni, ale jednocześnie jest wystarczająco pojemna, aby można tam było swobodnie przechowywać przynajmniej część garderoby. Komoda DARK charakteryzuje się industrialnym, loftowym stylem i smukłą sylwetką. Sprawia, że na brak miejsca w przedpokoju nie będziemy narzekać.

Pojemne półki na buty do przedpokoju

Po powrocie do domu większość z nas od razu zmienia niewygodne obuwie na ciepłe kapcie. Co jednak zrobić z butami? Pozostawienie ich na podłodze to niekoniecznie najlepszy pomysł. Pomieszczenie może sprawiać przez to wrażenie zagraconego. Najlepiej więc je od razu schować. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku półki na buty. Wykonane z wytrzymałej i estetycznej stali, a także z drewna nadadzą niepowtarzalnego stylu naszemu przedpokojowi. Niektóre modele, jak na przykład szafka na buty z siedziskiem pozwalają nie tylko schować obuwie, ale także pomagają w wygodny sposób je zdjąć dzięki przyjemnej poduszce, na której można usiąść.

Płaszcze, torby i nie tylko – znajdź na nie miejsce w przedpokoju!

Wychodząc z domu, szczególnie w okresie wiosenno-zimowym jesteśmy zmuszeni narzucić na siebie płaszcz lub cieplejszą kurtkę. Możemy co prawda przechowywać odzież wierzchnią w szafie w garderobie lub sypialni, jednakże przechodzenie całego mieszkania w gabardynowej narzucie nie zawsze jest przyjemne i proste. Szczególnie ze względu na trwający okres grzewczy. Dlatego też tak przydatne są wieszaki na ubrania. Otwarte, pozwalają na łatwy dostęp do wieszanych na nich elementów garderoby. Brak ścian i drzwi sprawia również, że nawet bardzo “obwieszone” nie wyglądają na przesadnie przepakowane. Solidna konstrukcja ze stali i sklejki jest nie tylko wytrzymała, ale także estetyczna i łatwa w konserwacji. Wieszanie płaszczy to zresztą niejedyna ich funkcja. Na przykład wieszak-stojak na ubrania pozwala nie tylko na umieszczenie na nim wielu płaszczy, ale także butów, które można ustawić na dolnych półkach. Posiada również siedzisko, na którym możemy wygodnie wsunąć obuwie na stopy. Przydatność tego typu mebli nie kończy się jednak na chłodniejszych okresach. Latem i wiosną wieszaki mogą służyć za stojak na torby lub lekkie kurtki i bluzy.

Brak miejsca w przedpokoju? Postaw na wiszące półki!

Co zrobić, kiedy wykorzystamy już całą przestrzeń na podłodze? Może się wydawać, że pozostaje nam już tylko pozbycie się nadmiaru rzeczy lub przeniesienie ich do pozostałych pomieszczeń w domu. Nic bardziej mylnego. Kiedy na podłodze miejsca już nie wystarczy, należy skupić się na ścianach. Oczywiście nie chodzi tu o montowanie typowych dla wielkiej płyty pawlaczy, ale bardziej dyskretnych i estetycznych półek. Dzięki nim wszystkie czapki, szaliki i rękawiczki są na wyciągnięcie ręki. Półki mogą nie tylko służyć do układania na nich przedmiotów. Niektóre modele, dzięki zamontowanym haczykom, pozwalają na wieszanie nam nich okryć lub toreb.

Urządzenie przedpokoju może wymagać większego zaangażowania, niż większości z nas się wydaje. Odpowiednie dobranie stylu i kolorów wpływa na pierwsze wrażenie, które odczuwają nasi goście. Dzięki dużemu wyborowi mebli do przedpokoju dostępnych w naszym sklepie EMWO Meble, każdy będzie mógł urządzić pomieszczenie według własnego gustu.